ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

CУСПІЛЬСТВО «Підприємці змагаються, а страждають діти»: у школах радіаційних районів Рівненщини знову не буде харчування

Опубликовано: 11 Январь, 2019

На це скаржаться батьки школярів.


Порушив проблему батько, мешканець села Обсіч Рокитнівського району, Володимир Мініч. Адже його син добирається на навчання у школу сусіднього села. І повертається додому після 16-17 години, отже, мав би пообідати у школі. Але з харчуванням не складається:

«Щороку діти, які проживають у зоні забруднення від аварії на ЧАЕС, маючи передбачене Законом право на безкоштовне харчування, протягом навчального року дуже часто не харчуються, залишаються голодними. Беруть, звісно, щось з дому, але це ж не повноцінне гаряче харчування, яке так необхідне для дитячого організму. Так от. Цього року майже з 1 вересня харчування здійснюється, хоча весь другий семестр минулого навчального року його не було.

Виникає запитання: як наші діти харчуватимуться з Нового року? Коли відбудеться тендерна процедура? Як взагалі змінити цю процедуру, щоб харчування здійснювалося безперервно? Коли конкретно розпочнеться харчування дітей у другому семестрі? Це, перш за все, здоров’я дітей, здоров’я нації. Часом мені здається, що за своїми тендерними ігрищами чиновники про це забувають. Знаєте, яка в них завжди залізна відмова і аргумент? ,,Вам заплатять компенсацію». Чи можливо чимось компенсувати здоров’я дитини?… Важко таке слухати і чути.»

Але головний спеціаліст обласного департаменту соцзахисту Лариса Ревкозапевнила:

«Харчування в Рокитнівському районі буде в січні. Там не буде, можливо, на всі дні січня забезпечено, залежно від того, як будуть діти ходити. Бо там є сума коштів на січень – пролонгація договору. Тобто те, що у 2018 році «нахарчували», ми маємо право не більш, як на 20%, пролонгувати на цей рік.»

За словами Лариси Ревко, у всіх п’яти північних районах тендери на харчування оголосили ще в грудні. Тож до лютого може бути вже відібрано підприємців, які здійснюватимуть харчування. І якщо результати торгів не оскаржуватимуть, то перерви у харчуванні може й не бути.

«Ми тут не винні. Харчувальники змагаються, а діти страждають. Але ми платимо їм компенсацію. Правда, вона йде із запізненням. Коли місяць пройшов  і в наступному за попередній платиться. Тобто батькам вертають кошти. Від 6 до 10 років це 360 грн, від 11 до 14 – 370, а з 15 до 18 – 380 грн на місяць пропорційно навчальним дням.»

Лариса Ревко каже, що проблеми з харчуванням школярів у чорнобильських районах були два останні роки. Переважно київські підприємці оскаржували результати тендерів.

«Вони обладнання для шкільних їдалень в деяких районах закупили, і як хтось з наших підприємців подає документи на тендер, то кияни пишуть весь час скарги. А ми туди ж не втрутимося. Бо це великі гроші і тендер через «Прозорро» проводиться.»

Також Лариса Ревко сподівається, що цього року харчування розпочнеться раніше, ніж торік:

«Начебто вже Антимонопольний комітет встановив більшу ціну за скаргу. Торік було 5 тисяч, а цього року набагато більше. То може вже не будуть оскаржувати тендери.»

Мирослава Опанасик

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.