ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

ЗВЕРНЕННЯ учасників мітингу пенсіонерів силових структур, що відбувся у м. Харкові 17 січня 2018 року.

Опубликовано: 17 Январь, 2018

Президенту України
Порошенку Петру Олексійовичу

Прем’єр-Міністру України
Гройсману Володимиру Борисовичу

Голові Верховної Ради України
Парубію Андрію Володимировичу

ЗВЕРНЕННЯ
учасників мітингу пенсіонерів силових структур,
що відбувся у м. Харкові 17 січня 2018 року.

Звертаємось до Вас від імені понад 45000 ветеранів та пенсіонерів Харківщини, які проходили службу в Збройних Силах, правоохоронних органах та в інших силових структурах України.

Протягом багатьох років в Україні здійснюється ігнорування конституційних прав та гарантій пенсіонерів силових структур, які отримують пенсію згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з боку органів законодавчої та виконавчої влади, здійснюються спроби частково відмінити чи обмежити їх. Перерахунок військових пенсій не здійснюється вже майже 10 років в умовах галопуючої інфляції, багаторазового збільшення цін на товари повсякденного ужитку, на комунально-побутові послуги і таке інше.

В минулому році почалась пенсійна реформа: з 1-го жовтня збільшили пенсії 10 мільйонам українських пенсіонерів, але ці зміни ніяк не торкнулись військових пенсіонерів. Більшість пенсіонерів силових структур отримують пенсію меншу, ніж мінімальна заробітна плата в Україні. Склалась принизлива ситуація, коли ветеранам і пенсіонерам – вчорашнім захисникам своєї Вітчизни і правозахисникам, не вистачає пенсії на елементарне людське життя – на повноцінну їжу, квартирну платню, свою сім’ю, власне здоров’я і гідний відпочинок. Деякі пенсіонери силових структур змушені з протягнутою рукою звертатись до держави для отримання субсидій, а деякі думають про перехід на загальногромадянську пенсію, бо вона більше. Такого становища немає в жодній країні світу. В столиці, обласних і районних центрах країни вже неодноразово відбувались і продовжують відбуватись поки-що мирні акції протесту проти недолугої соціальної політики державних органів відносно колишніх силовиків. В довершення такого скрутного становища,у м. Харкові з 1.01.2018 року скасували пільгу на проїзд у міському електротранспорті колишнім співробітникам силових структур.

За останні три роки вищі посадові особи багато разів обіцяли поліпшити фінансове становище захисників Вітчизни, але ці обіцянки не були реалізовані. Нарешті, 30 серпня 2017 року КМУ прийняв постанову № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка відкрила шлях до приведення розмірів раніше призначених пенсій у відповідність сьогоденним реаліям. Треба було тільки дочекатись 1-го січня 2018 року.

Однак, уряд вирішив продовжити гру в обіцянки. 27 грудня 2017 року ми отримали від влади новорічний подарунок: КМУ прийняв постанову № 1052, якою виконання постанови КМУ № 704 від 30.08.2017р. відтерміновується з 1-го січня 2018р. до 1-го січня 2019р. В той же час робоча група Мінсоцполітики України під керівництвом заступника Міністра Шамбіра М.І. проводить інтенсивну роботу з підготовки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ряд положень якого порушують окремі статті Конституції України.

Суть змін полягає в спробі замінити просту і прозору систему нарахування та перерахунку раніше призначених пенсій в залежності від розмірів грошового забезпечення військовослужбовців на складну формулу залежності від середньої заробітної плати в Україні та індексу споживчих цін. При цьому специфіка виконання службових обов’язків, рівень фізичних та психологічних навантажень, ризики для життя і наслідки для здоров’я до уваги не приймаються.

Перенесення на 1 рік виконання постанови КМУ №704 від 30.08.2017 року та зміни законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військових пенсіонерів, які пропонує Міністерство соціальної політики України, призводять до обурення як військових пенсіонерів усіх силових відомств, так і військовослужбовців, заглиблення дискримінації та диспропорції у розмірах пенсій в залежності від термінів звільнення з військової служби, відокремлення розмірів пенсій за вислугу років від розмірів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців і таке інше. Це призведе до соціальної напруги у суспільстві і загрожує національної безпеки державі.

Конституційний Суд України неодноразово звертав увагу Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів про необхідність додержання норм Конституції України (Рішення від 09.07.2007 р., N 6-рп/2007, № 10-рп від 22.05.2008 р.).

Незважаючи на ці попередження, Президент, як гарант дотримання Конституції України, продовжує підписувати Закони, прийняті Верховною Радою за пропозиціями Кабінету Міністрів, які Конституційним судом визнаються неконституційними (Рішення від 08.06.2016 р. N 4-рп/2016, від 20.12.2016 р. N 7-рп/2016 та інші).

З цих причин перерахунок раніше призначених пенсій у зв’язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, передбачений частиною 3 преамбули до Закону України № 2262-ХІІ, державою не гарантуються.

Ми не хочемо напруги в суспільстві, не хочемо чергової революції, ми хочемо отримувати заслужені пенсії, передбачені чинним законодавством. Ми прагнемо, щоб Україна крок за кроком ставала правовою державою та йшла до європейського рівня життя.

Беручи до уваги необхідність охорони прав силою закону, на виконання Постанов Верховної Ради України від 28.11.2002 р. N 278-IV, № 2469-IV від 15.03.2005 р. та від 23.02.2007 р. 718-V, для усунення порушень Конституції України, дискримінації і диспропорцій у розмірах пенсій за вислугу років в залежності від дати призначення пенсій

В И М А Г А Є М О:

1. Вжити відповідних заходів реагування з метою відновлення Конституційних прав і гарантій пенсіонерів силових структур, належного пенсійного, соціального забезпечення із дотриманням норм чинного законодавства, зокрема Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який не потребує внесення змін, спрямованих на погіршення його положень, ініціатором яких є Мінсоцполітики України.

2. Негайно скасувати постанову КМУ № 1052 від 27.12.2017р.

3. Здійснити перерахунок та виплату перерахованих пенсій військовим пенсіонерам та іншим пенсіонерам всіх відомств сектору безпеки та оборони України, відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017р. № 704 з 01.01.2018р. та виплату перерахованих пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015р. № 998 з 01.01.2016р. згідно вимог чинного Закону України № 2262-XIIта інших нормативно-правових актів.

4. Зобов’язати керівників центральних органів виконавчої влади сектору безпеки і оборони невідкладно розробити та затвердити накази щодо порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, визначення посадових окладів, окладів за військовим (спеціальним) званням, щомісячних та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

5. Зобов’язати Міністра оборони України негайно розробити та затвердити своїм Наказом таблицю відповідності найменувань посад і тарифних розрядів у додатку 2 до Постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 р. найменуванням посад і тарифних розрядів, за якими були звільнені військовослужбовці до 01.01.2008 р. (із Збройних Сил СРСР тощо), який має бути терміново зареєстрований в Міністерстві юстиції України.

6. Обов’язково передбачити необхідні кошти у Державному бюджеті на 2018 рік для здійснення перерахунку пенсій пенсіонерам силових структур по постанові КМУ № 704 з 01.01.2018р. та пенсіонерам ОВС (міліції) по постанові КМУ № 988 з 01.01.2016р.

7. У випадку внесення будь-яких змін до чинних законодавчих актів не допустити звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод відносно діючих працівників та пенсіонерів силових відомств.

Один комментарий на «“ЗВЕРНЕННЯ учасників мітингу пенсіонерів силових структур, що відбувся у м. Харкові 17 січня 2018 року.”»

  1. Михаил:

    Вернуть право на проезд в гор.транспорте и метро! Отменить гибридное ущемление прав,гарантированных законами,которые действовали на момент призыва нас( нынешних Ветеранов силовых структур) в ряды этих структур и при увольнении из рядов ВСУ,МВД..и т.д.Мы давали присягу не ХТТУ и метрополитену, мы выполняли долг и выполнили его.Статус Ветерана Вооружённых сил- это значек и бумажка- это заслуженное иногда и кровью право на уважение.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.