ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Проект Звернення до Президента України.

Опубликовано: 21 Май, 2015

Шапка

21.05.2015  № 37

Голові    Всеукраїнської громадської

організації  «Союз Чорнобиль України»

Березіну В.О.

Голові Правління ВГО «Всеукраїнське об’єднання

ліквідаторів-інвалідів ветеранів Чорнобиля»

Проскуріну В.С.

Голові Всеукраїнської

«Спілки  Чорнобиль-86»

Колядіну А.Ф

Харківська обласна організація ВГОІ « Союз Чорнобиль України» просить Вас, керівників Всеукраїнських чорнобильських  організацій, звернутись до Президента України  з проханням підтримати чорнобильців  України в  вирішенні наболівших питань напередодні 30-ти річчя аварії на ЧАЄС.

Прошу Вас доопрацювати та удосконалити підготовлений нашою організацією цей проект звернення  та, погодивши з чорнобильськими організаціями України, направити його до Президента України, а копії звернення — головам обласних державних адміністрацій та головам обласних рад України.

Проект звернення додається.

За доручення ХОО « Союз Чорнобиль України»

Голова організації                                                      А.Вінник                         Шапка1

ПРОЕКТ

Вельмишановний Пане Президенте!

У 2016 році виповнюється 30-та річниця аварії на ЧАЕС, всесвітньо визнаної, як катастрофа планетарного масштабу.

В результаті аварії постраждало близько 5 млн. громадян України, Білорусії, Росії, Польщі, Скандинавських та інших країн Європи. Зараженню піддалися близько 200 тис. квадратних кілометрів території цих країн.

У 1986-1987 р.р. змушено було евакуйовано й переселено із заражених територій Київської області населення понад 130 тисяч чол.

Наслідки аварії і на сьогоднішній день дають про себе знати. І це не випадково, адже період напіврозпаду плутонію становить 24 тисячі років, а це вік земної цивілізації.

Героїчними зусиллями майже 600 тисяч осіб (з них близько 400 тис. громадян України) ціною свого здоров’я, а багато хто — своїм життям, протягом 5 років ліквідовували наслідки аварії.

Особливо важко довелося ліквідаторам 1986 Перед ними стояла нестерпно складна і необхідна задача закрити активну зону ядерного реактора.

З цим складним завданням, 90 тисяч ліквідаторів високою ціною втрати здоров’я героїчно впоралися, захисну споруду «Саркофаг» було пред’явлено Державній комісії 30 листопада 1986.

У той час нас — чорнобильців називали героями, які врятували весь Світ.

І це дійсно так!

Наш народ пам’ятає все це.

В селах і містах України щорічно проводиться ціла низка заходів в пам’ять тих подій.

Місцеві державні адміністрації разом з органами самоврядування роблять все можливе, щоб вшанувати пам’ять загиблих та померлих, забезпечити сумлінне життєве існування чорнобильців та їх сімей.

За ці роки споруджені меморіали, пам’ятники, меморіальні знаки, забезпечується лікування та диспансерне обстеження чорнобильців, в міру можливого виділяється житло, та інше.

Між владою та громадськими чорнобильськими організаціями існує взаєморозуміння та діалог.

Прикладом цього можуть бути Харківська, Сумська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Чернігівська, Волинська, Вінницька, Миколаївська, Київська обл., м.Київ, та без виклучення всі інші обласні адміністрації і обласні ради України.

Разом с цим ми – чорнобильці з 2011 року не відчуваємо піклування і належну увагу до себе з боку Кабінету Міністрів та Верховної Ради України, які згідно з Конституцією України, Українським законодавством відповідальні за ліквідацію наслідків аварії на ЧАЄС,

Проте наслідки аварії на ЧАЕС дають про себе знати до цих пір. Це і необхідність будівництва нової захисної споруди, та поточне утримання об’єктів АЕС і 30-ти км зони, це і квітнева 2015 пожежа лісу в 30-ти км зоні.

Але це і 140 тисяч нас, інвалідів-чорнобильців, яких необхідно лікувати, соціально забезпечувати нам залишок життя.

Держава повинна виконувати свої зобов’язання перед нами, захисниками Вітчизни, рятівниками Земної цивілізації.

Так, це потребує значних грошових кошт для Держави.

Може бути з цієї причини останні роки про нас — чорнобильців згадують все рідше і рідше.

З 1991 року — більше 45 раз вносилися зміни до Закону «Про статус і соціальний захист громадян постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи» і щоразу ці зміни ліквідували або скорочували наші законні права.

Кабінет Міністрів і Верховна Рада останніми роками намагаються за рахунок нас ветеранів — чорнобильців латати бюджетні діри.

Так з ініціативи Кабінету Міністрів України Законами України від 28 грудня 2014 року №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» та №80-VIII «Про державний бюджет України на 2015 рік» скасувало існуючи конституційні права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щодо державного пенсійного забезпечення та державного соціального компенсаційного відшкодування у законодавчо визначених об’ємах та розмірах.

В черговий раз заявляємо що своїми діями Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України грубо порушили існуючи конституційні права та свободи громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та Європейську Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

Нелюдська тактика Кабінету Міністрів триває. З’являються все нові і нові антисоціальні проекти Законів. Останній з них №2797 від 30.04.2015 р., в якому ліквідуються 21 стаття (49-591 та 67) з чорнобильського Закону.

Ми чорнобильці не претендуємо на якусь винятковість і бачимо себе в єдиному строю Захисників Вітчизни на рівних з учасниками війн, воїнами — інтернаціоналістами, учасниками АТО.

Забувати і не піклуватися про нас, чорнобильців, несправедливо.

Але Уряд разом з Верховною Радою мабуть хочуть нас викреслити з історії і життя.

Просто й буденно пройшли заходи в 2011 році — у 25-ту річницю аварії на ЧАЕС.

Традиційні парламентські Чорнобильські слухання останні 4 роки або взагалі не проводилися або як в 2015 році провели без обговорення проблем учасників ліквідації аварії та постраждалих.

При цьому, як уже було сказано вище, всі ці роки з 2011 суттєво скорочуються соціальні програми, пільги та гарантії.

Але ж ми майже за 30 років після аварії не стали здоровішими!

За ці роки загострилися хронічні хвороби або з’явилися нові, багато повмирали.

Вельмишановний Петре Олексійовичу! Звертаємося до Вас, як до гаранта Конституції України — візьміть на себе святі зобов’язання напередодні трагічної і героїчної дати в житті нашої країни Україна — 30-ти річчя аварії на ЧАЕС та ліквідації її наслідків — поверніть обличчям до нас державних чиновників.

Зобов’яжіть їх у перебігу цього, і наступних найближчих років піклується про нас належним чином і віддати нам — тим кого в в 70р.р. називали Героями, які врятували Світ-належне.

Ліквідація наслідків аварії на ЧАЕС не завершена, ми — чорнобильці, зі своїми хворобами і проблемами ще живі. Викорінити черствість і бездушність, які засіли в чиновницьких кабінетах.

Щоб Ми — чорнобильці хотіли бачити і відчути найближчим часом?

— Прийняття Указу Президента, при цьому оголосити 2016-рік- роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

— заснування та установлення Державної нагороди-медалі «За ліквідацію аварії на ЧАЕС»

Просимо також Вас, пане Президенте України, як гаранта Конституції доручити:

Кабінету Міністрів України:

Розробити та внести на розгляд Верховної Ради, істинно соціальні Закони України щодо зміни і відновленню дії колишніх норм і положень
Закону України «Про статус і соціальний захист громадян постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи» в такій редакції, щоб це покращувало їх суть і зміст і зокрема ст. 54, ч.4. в редакції до 2008 р. Закону України №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи».

А також законодавчого вдосконалення у бік поліпшення соціальної складової пенсійного забезпечення вдів і дітей чорнобильців, солдат строкової служби, забезпечення житлом нужденних і їх достатнім лікуванням зокрема.

При цьому всі ці положення, просили б погоджувати з нашими громадськими організаціями.
Верховній Раді України:

— У першочерговому порядку розглянути і прийняти законопроекти з чорнобильських проблем, внесених Кабінетом Міністрів.
Звернутися в ООН про визнання 2016 року — роком пам’яті потерпілих і жертв Чорнобильської катастрофи

— Звернутися до Європарламенту з проханням про надання фінансової цільової допомоги Україні для ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, безпосередньо для вирішення житлових, медичних та інших проблем чорнобильців.

На наш погляд — необхідно не тільки будувати новий «Саркофаг» але і піклуватися про нас вмираючих Героїв чорнобиля.

З глибокою повагою, та шаною, за дорученням Чорнобильців України,

Подписи

 

2 комментария на «“Проект Звернення до Президента України.”»

  1. ГОСПОДИ ! ДА БУДЕТ ТАК!

  2. Алексей:

    Я очень уважаю и преклоняюсь перед инвалидами-ликвидаторами аварии на ЧАЭС, но когда же вспомнят и о тех ликвидаторах, которые не стали официальными инвалидами, но которые также по месяцу работали на устранении последствий аварии (кат. 2а)?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.