ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

35 річниця Чорнобильської катастрофи: які заходи запланували на Полтавщині

Опубликовано: 6 Апрель, 2021

Спільно з полтавською дирекцією АТ «Укрпошта» заплановано виготовлення серії поштових марок, присвячених пам’яті уродженця Лубенщини, Героя України Олександра Лелеченка.

В області організовують Всеєвропейську акцію «Запали свічку в пам’ять Чорнобильської трагедії». Про це повідомила на апаратній нараді директорка Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко.

За її словами в області та Полтаві передбачена низка заходів. Серед них вшанування учасників ліквідації аварії покладанням квітів від громад до пам’ятників, пам’ятних знаків, жертвам Чорнобильської катастрофи.

Також відбудуться зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії громадянами, які постраждали внаслідок катастрофи з метою визначення соціальних потреб та вжиття заходів щодо їх розв’язання.

Влаштують ходу від Свято-Успенського собору до Пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи та поминальну панахиду за загиблими.

Директорка Департаменту культури і туризму ОДА Ірина Удовиченко говорить що 26 квітня у приміщенні Полтавського  театру імені Миколи Гоголя організують фотовиставку «1986 – 2021 Чорнобиль». Запланований  показ вистав сучасного драматурга Павла Ар’є «Чорнобиль. Зона, 30 кілометрів людяності» та Неди Нежданної «Чорнобиль. Заблукані втікачі».

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського готують серію коротких відеоінтерв’ю з колишніми воїнами строкової служби – учасниками ліквідації аварії  на ЧАС та науковцями музею.

Директорка Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмили Корнієнко повідомила, що в області мешкає 19 тисяч 338 людей, які мають статус постраждалого.

За її словами цього року на виконання державної програми соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАС виділили  53 млн грн з державного бюджету.

Також щороку до 26 квітня проводиться виплата одноразової матеріальної допомоги сім’ям, вдовам померлих і сім’ям де виховують діти з інвалідністю, які мають статус постраждалих. Цьогоріч сума виплат складає 3 тис. грн.

Раніше, ЗМІСТ поспілкувався з полтавськими ліквідаторами аварії та авторкою меморіального проєкту про полтавських чорнобильців. Про трагедію, що змінила людські життя читайте тут.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.