ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

«Домівко, ми ще повернемося»»: харківській облорганізації ‘Союз Чорнобиль України’ 30 років

Опубликовано: 9 Август, 2018

6 серпня Харківська обласна організація «Союз Чорнобиль України відзначила 30-річчя від дня створення. На честь пам’ятної дати у Харкові та області пройшла низка тематичних заходів. Зокрема, й круглий стіл ,присвячений проблемам та перспективам чорнобильців. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Р1».

У заході взяли участь голови районних організацій – 47 учасників з числа чорнобильців, а також керівники профільних департаментів обласної та міської влади.

«Наша організація була зароджена 30 років тому і ми були в витоки зародження чорнобильського руху в світі. Слідом за нами пішли відроджуватися організації в інших областях і навіть на світовому рівні — «Союз Чорнобиль». Сьогодні у нас робочий захід — круглий стіл. Ми хочемо розкласти по поличках позитивний накопичений досвід, який у нас є, і розглянути проблемні питання, які потрібно вирішувати на перспективу.

До проблемних питань Анатолій Вінник відносить питання медичного забезпечення, санаторного лікування, пенсій та комунальних платежів для категорії чорнобильців. Тим не менш, відзначає голова Харківської обласної організації «Союз Чорнобиль України» є і багато позитивного», — розповів голова Харківської обласної організації всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолій Віннік.

«Ви знаєте, на нашу чорнобильському диспансеру, тут ми зробили ривок вперед. Після тривалого застою завдяки губернатору Світличної Юлії Олександрівні», — сказав голова Харківської обласної організації всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолій Віннік.

Присутній на заході директор обласного Департаменту соціального захисту населення Юрій Шпарага також підкреслив – ремонтні роботи лікарні не тільки вже розпочато, їх обов’язково доведуть до кінця. У планах – вивести установу на новий якісний рівень.

«Всі роботи, які були розпочаті, і так сьогодні завірила губернатор області Юлія Світлична, всі будуть завершені, всі профінансовані. І, дивлячись на перспективи відносно початку ремонтних робіт, є таке бачення, і бажання, що це буде одна з кращих медичних установ України»,- заявив директор департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації Юрій Шпарага.

На сьогоднішній день в Харківській області проживає майже 21 тисяча учасників ліквідації Чорнобильської трагедії, зазначили учасники заходу.

«Станом на сьогодні обласною владою, владою обласної державної адміністрації забезпечено повний перелік, гарантований Законом України пільг, які передбачені для цієї категорії. Тобто якщо державою певний бюджет в якійсь частині недофінансовано, наприклад,санаторне лікування учасників ліквідації 2-ї категорії, то програма дофінансована обласним бюджетом»,- додав він.

Павло Покрасьон – безпосередній учасник ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії, на той час працював у бригаді швидкої допомоги. Чоловік згадує: трагедія сталася 26 квітня 1986 року. А сам він відправився туди вже у перших числах травня.

«Евакуація населення була. Тяжко було. Тяжко в якому плані, знаєте, забирати людей… З Прип’яті ми не забирали, не брали у тому участі, а от з району Чорнобильського, села .. так от приїдеш, забираєш сім’ю, а вони «Я вернусь назад», мама з дитинкою грудною, обнімає дерево, яке стояло у дворі, дід вийшов старий, знайшов крейду, написав на стіні: «Домівко, ми ще повернемося». Знаєте, це було трудно», — поділився спогадами заступник голови Харківської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Павло Покрасьон.

Протягом 30 років організація «Союз Чорнобиль України» системно займається збереженням пам’яті про учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, наданням допомоги з питань правового, соціального та медичного захисту чорнобильців та членів їх сімей, патріотичним вихованням молоді, розповідає про наслідки чорнобильської катастрофи на міжнародній арені та іншими питаннями. Девіз організації «Досвід. Захист. Допомога».

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.