ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

26.04.2018 р. Близнюкі. Офіційні заходи місцевого рівня з нагоди 32-ї річниці Чорнобильської трагедії

Опубликовано: 29 Апрель, 2018

26 квітня, вся Україна і світ відзначає 32-роковини з дня аварії на Чорнобильській АЕС.

Тридцять два роки тому, в ніч з 25 на 26 квітня вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС, який повністю зруйнував реактор і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Тисячі загиблих, тисячі тих, хто ліквідовував наслідки аварії, втратили своє здоров’я — така страшна ціна Чорнобильської трагедії. На превеликий жаль, не всі ті, хто приймав участь у ліквідації наслідків аварії, дожили до сьогоднішнього дня.  Чорнобильська катастрофа набула планетарного масштабу і створила на значній території України радіаційну ситуацію, яка і сьогодні продовжує негативно впливати на здоров’я людей і довкілля. Минають роки, але вічна пам’ять та шана до тих, хто брав участь у ліквідації Чорнобильського лиха та його наслідків, живе у наших серцях.

Сьогодні, 26 квітня, у селищі Близнюки з нагоди 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф відбулися офіційні  заходи місцевого рівня заходи за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Василя Протасова, голови районної ради Володимира Бреуса, селищного голови Геннадія Короля, голови Близнюківської районної організації «Союз Чорнобиль України» Валентини Подушко, ліквідаторів та працівників державних установ селища.

«Сьогодні ми зібралися з вами, щоб згадати події тих жахливих днів і вшанувати пам’ять всіх, хто віддав життя або втратив здоров’я під час робіт з ліквідації наслідків аварії. Чорнобиль – це гіркий урок не тільки нам, українцям, а й усьому людству. Наше основне завдання сьогодні – допомагати потерпілим, турбуватися про покращення їх життя, спільними зусиллями зробити все можливе для того, щоб віддячити за патріотизм, мужність, витримку, терпіння, наполегливість у подоланні труднощів, що випали на долю «чорнобильців», — Звертаючись до присутніх на урочистому заході, зазначив перший заступник голови районної державної адміністрації Василь Протасов.

Закінчився мітинг панахидою за загиблими, яку традиційно на цьому святому для кожного місці провів настоятель Свято-Іллінського храму отець Олексій.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів.

Источник:

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.