ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

19.01.2016 р. Чорнобиль, події, долі, пам’ять

Опубликовано: 1 Февраль, 2016

19 січня відбулося засідання Ради Сахновщинського районного об’єднання інвалідів «Союз Чорнобиль Україна», на якому взяв участь заступник голови райдержадміністрації П. Волошин.

alt

Було затверджено план роботи об’єднання на 2016 рік, озвучені питання про фінансову підтримку організації, про виконання критичних зауважень,  які піднімалися на районній конференції. Також розглядалися пропозиції чорнобильців щодо перейменування вулиці Леніна в Сахновщині на вулицю Героїв Чорнобиля та площу Леніна на майдан Слави. Зазначалося, що в інших районах області ініціативу ліквідаторів громадськість та органи місцевого самоврядування підтримали.

Виступила вчитель історії Сахновщинської гімназії С. Перкіна, яка повідомила про акцію «Чорнобиль,  події,  долі, пам’ять», котра присвячується 30-им роковинам Чорнобильської техногенної катастрофи. Це пошуково-дослідницька робота учнівської та студентської молоді по відтворенню правдивої хроніки ліквідації наслідків ядерної техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС, аналіз і узагальнення унікального досвіду з подолання глобальної техногенної катастрофи, екологічне виховання підростаючого покоління. Вона зазначила, що за свідченням науковців, на сьогоднішній день ядерна техногенна катастрофа на Чорнобильській АЕС залишається у невизначеному форматі.

Кожного року суспільство згадує про Чорнобиль, але у питаннях виключно соціально- економічних прав чорнобильців. Основні завдання цієї необхідної роботи є відтворення персонального архіву даних про учасників ліквідації наслідків ядерної техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС конкретного району, селища Харківської області, збір та систематизація інформаційного матеріалу свідків вищезазначених подій, створення музейних експозицій в шкільних, районних краєзнавчих музеях, присвячених Чорнобильській трагедії.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.