ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Звернення Ініціативної групи до Голови комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г. М. Третьякової та Міністра соціальної політики України М. В. Лазебної

Опубликовано: 16 Октябрь, 2020

№ 20/10-09-01     від 9 жовтня 2020 року

Голові комітету
Верховної Ради України
з питань соціальної політики
та захисту прав ветеранів
Г. М. Третьяковій

Копія:
Міністру соціальної політики України
М. В. Лазебній 

Контактна особа:
Гайдак Віктор Васильович
Посвідчення: Серія А, № 419569
пр-т Героїв Сталінграду, 61, кв. 77,
м. Київ, 04213
(095) 683-75-16
Е-mail: v.v.gaydak@gmail.com

Щодо усунення диспропорції
у пенсійному забезпеченні громадян,
які були відряджені з підприємств,
організацій та установ
з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи

Звернення

Шановна Галино Миколаївно!

Ініціативна група вкотре вимушена звернутися до Вас з проханням навести лад у проблемному питанні пенсійного забезпечення громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Наразі склалася ситуація, коли громадяни різних категорій (військовослужбовці та цивільні) які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи (та її наслідків) завдяки недолугому чинному законодавству України, а також ганебній практиці врегулювання пенсійного забезпечення зазначеним категоріям громадян підзаконними актами Кабінету Міністрів України, опинилися в різних умовах і, як наслідок, отримують різні пенсії.

Звертаємо Вашу увагу на те, що пенсії громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи в рази відрізняються від пенсій військовослужбовців, про що свідчать дані таблиці:

 

Учасники ліквідації Чорнобильської катастрофи

Державна пенсія
1 громадянин, який виконував обов’язки солдата строкової служби 12506.72
2 громадянин, залучений через військкомат 9412,17
3 громадянин, відряджений з підприємства 2620,80

Як видно з Вашої відповіді Ініціативній групі від 7 травня 2020 року:

«У Комітеті Верховної Ради України … розглянуто Ваше звернення щодо усунення диспропорції у діючому законодавстві при розрахунку та виплаті пенсій для цивільних громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ для виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та військовослужбовцями.

З огляду на життєву важливість порушеного питання, звернення надіслано до Міністерства соціальної політики України для розгляду та викладення позиції Міністерства з питань, віднесених до його компетенції».

Також, у березні 2019 року, враховуючи численні звернення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема щодо неналежного законодавчого забезпечення їхніх прав у сфері соціального захисту та пенсійного забезпечення, відповідно до пункту 2.2. Порядку здійснення провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, затвердженого наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 12.08.2013 № 18/02-13 (зі змінами), було відкрито з власної ініціативи провадження Уповноваженого, яке на сьогодні триває.

У ході провадження протягом 2019 року направлялись неодноразові звернення до Міністерства соціальної політики України, як центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту, пенсійного забезпечення, стосовно запровадження рівних умов пенсійного забезпечення всіх учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що входять до переліку, визначеного статтею 10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Розробленою Мінсоцполітики постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 543 забезпечено однакові умови обчислення пенсії по інвалідності лише усім категоріям військовослужбовців, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Як свідчить практика сьогодення, питання пенсійного забезпечення вирішуються постановами Кабінету Міністрів України (як було вирішено питання пенсійного забезпечення військовослужбовців Постановою Кабінету Міністрів України № 543).

Враховуючи вищевикладене, від імені громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи, а також всіх учасників процесу встановлення соціальної справедливості щодо пенсійного забезпечення

Ініціативна група пропонує:

Відповідь просимо надіслати контактній особі Гайдаку Віктору Васильовичу на адресу: вул. Героїв Сталінграду, 61, кв. 77, м. Київ, 04213 та продублювати її на електронну адресу: v.v.gaydak@gmail.com з обов’язковим повідомленням за телефоном: (095) 683-75-16.

За дорученням Ініціативної групи

_____________          / В. В. Гайдак

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.