ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Щодо наведення Конституційного ладу у чинному законодавстві України з питань Чорнобильської проблематики

Опубликовано: 22 Май, 2020

Шановні побратими!

Ініціативна група продовжує свою діяльність щодо захисту Конституційних прав учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи танаведення Конституційного ладу у державі стосовно питань Чорнобильської проблематики. Голвна тема — повне відшкодування шкоди заподіяної здоров’ю. Державна пенсія, як одна зі складових відшкодування шкоди,
є обов’язком держави.

Президенту України
Зеленському В. О.
вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220
https://www.president.gov.ua

Громадянин України
Гайдак Віктор Васильович
Посвідчення ЧАЕС: Серія А, № 033695
Посвідчення ВВВ: Серія В-1 № 009175
пр-т Героїв Сталінграду, 61,
кв. 77, м. Київ, 04213
Тел.: (095) 683-75-16
Е-mail: v.v.gaydak@gmail.com

Щодо наведення
Конституційного ладу
у чинному законодавстві України
з питань Чорнобильської проблематики

Вельмишановний пане Президенте України!

18 квітня 2020 року на сайтах «Чорнобилець Харківщини» http://www.chernobyl.kh.ua/ та «Ми Чорнобильці» http://luganskie-chernobilci.blogspot.com/ Ініціативною групою було розміщено Проект Заяви до Президента України, Голови Верховної Ради України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Прем’єр-міністра України щодо встановлення соціальної справедливості по відношенню до цивільних громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи та проведено його публічне обговорення у чорнобильському середовищі.

Я, Гайдак Віктор Васильович, неодноразово звертався до органів державної влади України і як громадянин України і як контактна особа Ініціативної групи з представлення інтересів та захисту Конституційних прав людини і громадянина, членів територіальних громад сіл, селищ та міст України, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу та її наслідків, які постраждали від іонізуючого радіаційного впливу та які потребують повного відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю внаслідок Чорнобильської катастрофи з питаннями наведення Конституційного ладу у чинному законодавстві України з питань Чорнобильської проблематики шляхом звернень, заяв та пропозицій.

Отримавши відповіді на звернення (заяви) до Президента України В. О. Зеленського,

мною спільно з Ініціативною групою було проведено аналіз вищезазначених (та їм подібних) відповідей.

Аналіз відповідей: Практика спілкування між громадянами України та органами державної влади (Президент України, ВРУ, Уповноважений ВРУ з прав людини, КМУ) і органами місцевого самоврядування всіх рівнів (від сільських до обласних рад) показала, що відповідні органи застосовують по відношенню до громадян технологію «Запустимо громадянина по замкненому колу» з якого немає виходу. Тим самим формується у людини психологія «вивченої безпорадності».

 Як це відбувається:

1. Громадянин звертається до Президента — Гаранта додержання Конституції України,  Прав і Свобод Людини і Громадянина;

2. Офіс президента переадресовує звернення до Кабінету Міністрів України;

3. Кабінет Міністрів України переадресовує звернення до відповідного міністерства, до компетенції якого відноситься вирішення порушеного питання;

4. В структурі відповідного міністерства звернення громадянина надходить до конкретної посадової особи з відповідним дорученням надати відповідь громадянину на звернення;

5. Посадові особи практично всіх міністерств надають відповіді з однаковими формулюваннями «у своїй діяльності керуються Конституцією України та Законами України», а також «відповідно до Положення», «в межах компетенції».

На перший погляд — все правильно, посадова особа надала відповідь у відповідності до чинного законодавства України. Але відповідь, як правило, надається не по суті, не в повному обсязі і не тією особою, до якої звертався заявник, що є порушенням Конституційних прав Людини і Громадянина (ст. 34 Конституція України).

Результат: питання, порушене Заявником, не вирішено, при тому що формально відповідь надійшла. Таким чином, тричі звернувшись до посадових осіб відповідних органів влади і отримавши тричі формальну відповідь, заявник розочаровується, перестає діяти тому, що завдяки діючій системі «Запуску громадянина по замкненому колу» набуває «життєвої філософії» — Вивчена безпорадність.

Причина: в законодавчій базі чорнобильської проблематики закладені причинні помилки які, як наслідок, створюють умови Дискримінації, Дуальності визначення статусів громадян, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи, а також тих, хто постраждав з різних причин від радіаційного впливу та інших шкідливих чинників, а також, інших правових колізій, завдяки яким і має місце Диспропорція в пенсійному забезпеченні вищезазначених громадян

Висновок: В Україні чорнобильська проблематика, завдяки недолугим законам (штучно створеним умовам порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина) доведена до повного абсурду — узаконеного свавілля. Я сам на своєму досвіді переконався в цьому: маючи на руках 4 різних рішення різних судів про встановлення Державної пенсіі та їі розміру, які не виконуються завдяки саме недолугим законам.

Заявляю: 

— про те що категорично не згоден зі станом справ у чинному законодавстві України щодо питань соціальної справедливості по відношення до мене, громадянина України, який був відряджений з підприємства з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи, який брав безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи — катастрофи планетарного масштабу, який зазнав радіаційного впливу та отримав захворювання, і як наслідок – інвалідність.

Прошу:

Пропоную:

— ініціювати законотворчий процес, у якому вищий орган законодавчої гілки влади — Верховна Рада України спільно з представниками Міністерства Юстиції, Міністерства Соціальної Політики, Міністерства Фінансів, Пенсійного Фонду України та громадян, які на зборах 25 жовтня 2017 року прийняли рішення здійснювати владу безпосередньо, брати участь в управлінні державними справами, які взяли на себе відповідальність представляти інтереси та захист Конституційних прав людини і громадянина, членів територіальних громад сіл, селищ та міст України, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу та її наслідків, які постраждали від іонізуючого радіаційного впливу та які потребують повного відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю внаслідок Чорнобильської катастрофи та навести лад у чинному законодавстві з питань Чорнобильської проблематики шляхом створення нового Закону України з чітким визначенням та розмежуванням статусів всіх категорій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а головне — вирішення питання повного відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Беру на себе відповідальність і заявляю про свої конституційні права на участь в управлінні державними справами та надаю згоду за власним бажанням прийняти безпосередню участь у вищезазначеному законотворчому процесі.

Як тимчасовий варіант (до наведення ладу у Чорнобильському законодавстві) пропоную:

 — для усунення дискримінації (диспропорції) пенсійного забезпечення та встановлення соціальної справедливості по відношенню до всіх категорій громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, а також тих, хто з різних причин постраждав від радіаційного впливу та інших шкідливих чинників, пропоную застосувати «Універсальну формулу відшкодування шкоди заподіяної здоров’ю» (Додаток № 5) шляхом внесення змін та доповнень до чинного законодавства України. Як тимчасовий варіант (на період до вирішення питання на законодавчому рівні) для поновлення та захисту прав громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, пропоную врегулювати усунення диспропорції (дискримінації) пенсійного забезпечення Постановою КМУ (за участі МСП і ПФУ).

Відповідь прошу надіслати на мою поштову адресу, а також продублювати її на мою електронну адресу: пр-т Героїв Сталінграду, 61, кв. 77, м. Київ, 04213 з обов’язковим повідомленням за телефоном: (095) 683-75-16.

Додаток за текстом на 14 стор.:

1. Відповідь № 04-30/16-2020/39595 від 30.04.2020 за підписом Заступника Міністра МСП В. Музиченка (Додаток № 1);

2. Відповідь № 651/078-20/29 від 16.04.2020 за підписом Заступника Міністра МСП Б. Лебедцова (Додаток № 2);

3. Відповідь № 2737/0/196-20 від 16.04.2020 МСП за підписом Генерального директора Деректорату В. Кудіна (Додаток № 3);

4. Відповідь № 13384-11132/KO-03/8-2800/20 від 13.05.2020 Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного Фонду України за підписом С. Шути (Додаток № 4);

5. Універсальна формула пенсійного забезпечення.

 25 травня 2020 р.

_________________  / В. В. Гайдак /

Один комментарий на «“Щодо наведення Конституційного ладу у чинному законодавстві України з питань Чорнобильської проблематики”»

  1. Присоединяемся к Вам(Инициативной группе) и Вашим обращениям к руководителям Украины. Вся процедура обращений-это чётко отработанный механизм «замкнутого круга». Все выигранные суды, по истечению 3-х лет теряют юридическую силу. Сил бороться за справедливость уже нет. А вот выйти на баррикады(мирные), надеюсь, мы сможем. С ув. Ликвидаторы 86.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.