ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Звернення до Президенту України

Опубликовано: 16 Май, 2020

Президенту  України
В.О. Зеленському

Шановний Володимире Олександровичу !

У попередньому зверненні до Вас, як Глави держави і Гаранта конституційних прав громадян, були викладені прохання і пропозиції у зв’язку з Днем Чорнобильської трагедії, який відзначався 26 квітня.

На жаль Герої-ліквідатори, евакуйовані, переселенці, мешканці забруднених територій, діти Чорнобиля так і не почули від керівництва держави відповіді на жодну із проблем, які їх не просто хвилюють , а які їм доводиться долати кожного дня, щоб вижити .

Таке ставлення влади до своїх рідних українських чорнобильців є прямим порушенням вимог ст.16 Конституції України і Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи». У зв’язку з цим чекаємо від Вас , шановний Володимире Олександровичу, невідкладного реагування і конкретних доручень.

Нагадуємо також , що наступного разу відзначатимуться 35-ті роковини Чорнобильської трагедії. ВГОІ «Союз Чорнобиль України» звернувся до Прем’єр-міністра України щодо підготовки у зв’язку з цим Національної доповіді України, у якій викласти підсумки, а також стратегію подальших дій щодо мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи, відновлення порушених прав і соціальних гарантій чорнобильцям.

У зверненні до Голови Верховної Ради України нами запропоновано провести «чорнобильські» парламентські слухання, а також подати на сесійне засідання Верховної Ради законопроекти, спрямовані на поновлення справедливості і виконання нарешті рішень національних судів, Конституційного суду України і Європейського суду з прав людини, прийнятих за позовами наших чорнобильців.

Просимо Вас видати Указ Президента України про заходи до 35-х роковин Чорнобильської трагедії, підтримати зокрема, здійснення зазначених заходів. Вважаємо ,що ми маємо нагоду привернути увагу світової громадськості й залучити допомогу інших держав до розв’язання проблемних питань подолання наймасштабнішої в історії людства техногенної катастрофи.

Очевидно також , що герої-ліквідатори заслуговують відзначення високими державними нагородами за їхній великий подвиг в ім’я життя.

Чекаємо від Вас відповіді, шановний Володимире Олександровичу .

т.в.о. Президента ВГОІ
«Союзу Чорнобиль України»    Михайло Хрущенко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.