ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Дист прем’єр-міністру України Гончаруку О.В.

Опубликовано: 30 Январь, 2020

Вих. №16
Від 30.01.2020р.

Прем’єр-міністру України
Гончаруку О.В.

Шановний Олексію Валерійовичу!

Подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи Планетарного масштабу, збереження генофонду українського народу є обов’язком держави (ст.16 Конституції України) усунення її наслідків не є проблемою персоналу ЧАЕС, це не проблема Київської області. Це проблема держави Україна! Проблема усунення наслідків Чорнобильської катастрофи до теперішнього часу вирішується за фінансової підтримки світової спільноти! Спеціалізований медичний заклад, як Комунальне некомерційне підприємство «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» створений за державною програмою з усунення наслідків Чорнобильської катастрофи в 1989 році, не є проблемою місцевої влади. Медичне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи було одним з пріоритетних напрямків державних чорнобильських програм. Це правильно!

Чому фінансування спеціалізованих медичних закладів, що надають медичну допомогу специфічним, багатопрофільним хворим чорнобильцям, перекладено на місцеві органи влади? Фінансування цих закладів має здійснюватися з державного бюджету належним чином і в повному обсязі. В решті-решт громадяни, які ризикуючи своїм власним життям і здоров’ям, своєю мужністю і самовідданістю врятували людство від ядерної темряви, заслуговують на більш значну повагу з боку Держави і Українського суспільства!

Виходячи з вищезазначеного, члени ради Чернігівської обласної організації ВГОІ «Союз Чорнобиль України» вимагають від депутатів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України на 2020 рік додатково виділити кошти на утримання спеціалізованого медичного закладу КНП «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» та надання якісної медичної допомоги чорнобильцям у розмірі 28 млн. грн.

За дорученням членів ради
Голова Чернігівської обласної організації
Всеукраїнської громадської організації інвалідів
«Союз Чорнобиль України»          А.М.Лігун

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.