ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Ірина Шумада: Вимагаємо збільшення пенсій та соціальних гарантій для чорнобильців

Опубликовано: 24 Февраль, 2021

З ініціативи депутатки Тернопільської обласної ради від фракції «Європейська Солідарність» Ірини Шумади спільно з Олександром Деркачем, головою ГО «Тернопільська обласна організація інвалідів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», розроблено проект звернення на сесію Тернопільської обласної ради до вищого керівництва держави щодо вжиття заходів соціального захисту постраждалим громадянам внаслідок Чорнобильської катастрофи.

«Дотримуємося своїх зобов’язань, задекларованих у передвиборчій програмі нашої команди «Європейської Солідарності» про спеціальні програми соціального захисту пенсіонерів, ветеранів АТО/ООС, чорнобильців. У квітні цього року виповнюється 35 років з дня вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. Ми гарантували, що жодна пільга ветерану, пенсіонеру, чорнобильцю не буде скасована. Саме тому, продовжуємо працювати у цьому напрямі», – наголошує Ірина Шумада.

Нині в Тернопільській області на обліку перебувають 39 304 особи. «Ми ініціюємо провести перерахунок пенсій для чорнобильців виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року; передбачити в змінах до Держбюджету кошти на придбання житла постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС. Відновити бюджетну програму «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; збільшити видатки з державного бюджету на забезпечення постраждалих 1-ої категорії санаторно-курортними путівками чи одержання, за їх бажанням, грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні. Передбачити збільшення вартості путівок на санаторно-курортне лікування з 7 700 грн до 12 300 грн».

«Сподіваємося на розуміння та підтримку депутатського корпусу Тернопільської обласної ради та ефективне вирішення даних питань. Маємо бути вдячними тим, хто захистив Україну та весь світ від руйнівної радіації», додає Ірина Шумада.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.