ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Інформаційне повідомлення

Опубликовано: 30 Сентябрь, 2015

андреев_СЧУІНФОРМАЦІЙНЕ  ПОВІДОМЛЕННЯ
про зустріч Віце-президента Всеукраїнської громадської організації
«Союз Чорнобиль України»  В. Яценка
з Міністром соціальної політики України П. Розенком.

29 вересня 2015 року відбулася зустріч Віце-президента Всеукраїнської громадської організації  інвалідів «Союз Чорнобиль України» В. Яценка з Міністром соціальної політики України П. Розенком, на якій обговорено стан реалізації домовленостей, що були досягнуті на попередніх зустрічах в Мінсоцполітики України з лідерами Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля», Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86». Зокрема, йшлося про таке:

1. Щодо прийняття урядової постанови про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №1210 з метою суттєвого поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів, ліквідаторів, евакуйованих із зони відчуження, переселених із зони безумовного відселення та дітей-чорнобильців (відповідні пропозиції до цієї постанови читайте на сайті ВГОІ «Союз Чорнобиль України»).

В. Яценко зазначив, зокрема, що чорнобильці обурені тими даними, які озвучив Міністр соціальної політики України у своєму виступі на Дні Уряду України у Верховній Раді України, а саме – про підвищення пенсій 8 тисячам інвалідам-ліквідаторам на 13 відсотків.

Адже зазначені Міністром цифри  підвищення пенсій не компенсують навіть п’ятої частини тих втрат, яких зазнали інваліди-чорнобильці за останній час внаслідок обезцінення гривні, підвищення цін і тарифів.

За словами Міністра соціальної політики України, на засіданні Верховної Ради України йшлося лише про підвищення пенсій у зв’язку з прийнятими Верховною Радою України рішеннями про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» стосовно підвищення соціальних стандартів.

Напрацьований спільно з ВГОІ «Союз Чорнобиль України» і іншими всеукраїнськими громадськими чорнобильськими організаціями проект постанови щодо докорінного поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців, підготовлений Міністерством соціальної політики України і направлений на погодження до Міністерства фінансів України і Міністерства економіки України. Мінсоцполітики України співпрацюватиме з цими міністерствами, щоб прискорити погодження цього проекту постанови.

2. Щодо реалізації бюджетної програми оплати високовартісного лікування чорнобильців «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В. Яценко нагадав, що ще у січні 2015 року до Мінсоцполітики України були направлені пропозиції, прийняті на розширеному засіданні Президії Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України», про щомісячне фінансування цієї програми, загальна сума якої складає 3 млн. грн. ВГОІ «Союз Чорнобиль України» підготовлено необхідні документи на суму 1,6 млн. грн.

Ці документи вже пройшли погодження на відповідному засіданні робочої групи Фонду соціального захисту інвалідів щодо розподілу коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування у закладах охорони здоров’я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою.

Проте, до цього часу фінансування не відкрите і вже є випадки смерті людей, які подали необхідні документи, але не отримали відповідної медичної допомоги.

Міністр соцполітики України пообіцяв, що невідкладно дасть доручення щодо початку фінансування цієї програми.

3. Щодо відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії.

За словами Міністра соцполітики України затримка з прийняттям відповідного рішення Кабінетом Міністрів України сталося у зв’язку з неочікуваною відставкою Віце-прем’єр-міністра України Вощевського В.М., який очолював Національний організаційний комітет з відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії.

Проте, як зазначив Віце-президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України», багато заходів з відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії носитимуть міжнародний характер, а тому ці заходи мають бути прийняті невідкладно.

Він попросив Міністра соцполітики України ініціювати на засідання Кабінету Міністрів України обговорення цього питання, яке є надзвичайно важливим для нашої країни і, особливо, для 2-х млн. її громадян, які є постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи. П. Розенко пообіцяв це зробити.

4. Щодо чорнобильської складової проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік».

За словами Міністра соцполітики України, проект Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» був підготовлений Урядом України, але відкликаний з Верховної Ради України і зараз триває робота над його доопрацюванням.

В. Яценко поінформував Міністра соцполітики України, що пропозиції до цього Закону України ВГОІ «Союз Чорнобиль України» надіслала до Міністерства соціальної політики України – йдеться про поновлення державної програми забезпечення житлом, поліпшення медичного забезпечення чорнобильців, а також гарантованого фінансування поліпшеного пенсійного забезпечення інвалідам-чорнобильцям, яке має відбутися з прийняттям змін до постанови Кабінету Міністрів України №1210.

За словами П. Розенка, Мінсоцполітики України співпрацює з Міністерством фінансів України, щоби зазначені пропозиції були враховані.

5. Про законодавчі ініціативи щодо посилення захисту вдів (вдівців) ліквідаторів, а також дітей-чорнобильців після досягнення ними повноліття.

В. Яценко нагадав, що відповідні проекти законодавчих змін були підготовлені і погоджені фахівцями Мінсоцполітики України. Проте, вони так і не були внесені до Верховної Ради України від суб’єкта права законодавчої ініціативи – Кабінету Міністрів України, що гарантувало б їх успішне проходження у Верховній Раді України.

Він попросив Міністра соцполітики України дати доручення щодо поновлення цих законодавчих ініціатив – погодити їх з громадськістю і внести на розгляд Кабінету Міністрів України. Міністр пообіцяв також дати таке доручення.

6. Щодо виконання судових рішень по пенсіях і компенсаціях постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В. Яценко нагадав, що «Союз Чорнобиль України» займав і займає послідовну позицію стосовно неприпустимості вибіркового виконання таких судових рішень і необхідності системного вирішення цієї проблеми. Загальна сума боргів перед постраждалими, які відстояли своє право в судах, становить, за різними оцінками, від 6 млрд. грн. до 10 млрд. грн.

На нашу думку, треба чітко визначити суму боргу і прийняти чітке і зрозуміле людям рішення щодо реструктуризації, порядку і термінів погашення цих боргів. Люди мають право знати, коли держава поверне те, що їм належить по закону.

П. Розенко відповів, що найближчими днями направить своє звернення до Міністерства юстиції України стосовно відпрацювання механізмів вирішення цього надзвичайно важливого для постраждалих питання.

Виконання зазначених доручень Міністра соціальної політики України залишається на контролі ВГОІ «Союз Чорнобиль України», про що ми будемо інформувати громадськість.

Источник:

3 комментария на «“Інформаційне повідомлення”»

  1. ГОВОРИЛИ-БАЛАКАЛИ…НЕМАЄ З КИМ КРАЙ БОРОНИТИ.А ПАШКА.НА ЖАЛЬ.НЕ МІНІСТР.А ПАРТІЙНИЙ ФІРТАШ…

  2. ГЛАВНАЯ СУТЬ ТРЕБОВАНИЙ -54СТ. В ПОЛНОМ ОБЪЕМЕ- ?

  3. полное выполнение ст.54 ч.4., и не каких базаров о поэтапном повыщении.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.