ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Опубликовано: 20 Октябрь, 2016

андреев_СЧУ12 жовтня 2016 року віце-президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України» В. Яценко взяв участь у засіданні Урядового комітету, де, серед інших, обговорювався проект Закону України «Про внесення змін до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Як зазначається у Пояснювальній записці до цього законопроекту, під час прийняття Закону України від 21.04.2016 року №1339-VІІІ «Про внесення змін Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виникла технічна помилка, в результаті чого діти, які втратили одного з батьків внаслідок Чорнобильської катастрофи, та евакуйовані із зони відчуження у 1986 році, були позбавлені права на щорічну допомогу на оздоровлення.

Законопроектом пропонується поновити право дітей, які втратили внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованих із зони відчуження у 1986 році, на отримання щорічної допомоги на оздоровлення згідно зі статтею 48 Закону.

У своєму виступі В. Яценко повідомив членів Урядового комітету, що ВГОІ «Союз Чорнобиль України» таку законодавчу пропозицію підтримує. Це стосується частини другої статті 48 Закону.

Водночас він зазначив, що у Пояснювальній записці практично нічого не повідомляється про зміни, які пропонуються законопроектом до частини першої статті 48, де йдеться про одноразову компенсацію членам сімей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильської катастрофою. Законопроектом пропонується виплачувати таку компенсацію у випадку втрати годувальника. На переконання ВГОІ «Союз Чорнобиль України», такі зміни спричинять обмеження прав людини, оскільки члени сім’ї змушені будуть доводити, що вони були на утриманні померлого. Інакше вони компенсацію не отримають.

Представнику ВГОІ «Союз Чорнобиль України» доводилося двічі брати слово з цього питання, проте Урядовий комітет вирішив внести законопроект  на розгляд Кабінету Міністрів України.

Після того, як Уряд, який є суб’єктом права законодавчої ініціативи, внесе зазначений законопроект до Верховної Ради України, ВГОІ «Союз Чорнобиль України» проситиме народних депутатів України врахувати позицію нашої організації і не допустити будь-якого ущемлення прав членів сімей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильської катастрофою.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.