ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про роботу Всеукраїнської ХVІІ позачергової Конференції Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»

Опубликовано: 29 Сентябрь, 2016

андреев_СЧУ28 вересня 2016 року відбулася Всеукраїнська ХVІІ позачергова Конференція Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

Делегати Конференції розглянули і взяли до відома інформацію Президента ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Володимира Войтова щодо заходів, які вживаються ВГОІ «Союз Чорнобиль України» з метою відновлення та захисту законних прав чорнобильців.

Ретельно розглянуті й прийняті зміни до Статуту ВГОІ «Союз Чорнобиль України» у відповідності до Закону України «Про громадські об’єднання».

Обрано новий склад Центральної Ревізійної комісії ВГОІ «Союз Чорнобиль України».

Делегатами Конференції одноголосно прийнято текст Звернення Всеукраїнської ХVІІ позачергової Конференції  Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» щодо проекту Закону України  «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (текст додається нижче).

 

Президентові України,
Верховній Раді України,
Кабінетові Міністрів України

З В Е Р Н Е Н Н Я
Всеукраїнської ХVІІ позачергової Конференції Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» щодо проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»

          
Ми, делегати Всеукраїнської ХVІІ позачергової Конференції Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», представники усіх регіонів України, за дорученням чорнобильців звертаємось до органів державної влади у зв’язку з незадовільним виконанням вимог Конституції України і чинного законодавства щодо забезпечення соціальних гарантій учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та інших категорій громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Протягом останніх років рівень соціального захисту чорнобильців катастрофічно знижується. Пенсії та соціальні виплати не індексуються відповідно до зростання вартості життя. Не виконуються програми забезпечення чорнобильців життєво необхідними ліками.

При розробці проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» Урядом України не врахована жодна з пропозицій, наданих ВГОІ «Союз Чорнобиль України» листом №348 від 12.07.2016 року.

Ліквідована навіть бюджетна програма  щодо комплексного медико-санітарного забезпечення постраждалих, що не можна оцінити інакше, як захід, спрямований на знищення чорнобильців.

Ми наполягаємо, щоби під час розгляду та прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» було забезпечено:

1. Фінансування програми КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у сумі не менше 3,8 млрд. грн., з розшифровкою усіх напрямів витрат цієї програми;

2. Відновлення бюджетної програми КПКВК 2301490 «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у сумі 100 млн. грн.;

3. Відновлення бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» у сумі 300 млн. грн.;

4. Додаткове фінансування у бюджетній програмі КПКВК 2506080 «Фінансове забезпечення виплати пенсій…»  для виконання підготовленого Міністерством соціальної політики України  спільно з всеукраїнськими громадськими чорнобильськими організаціями проекту Закону України про поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців;

5. Збільшення фінансування бюджетної програми «Відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування у закладах охорони здоров’я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою»  до 6,0 млн. грн.

Сподіваємося, що органи державної влади України виконають свої обіцянки щодо належного соціального захисту Героїв-ліквідаторів та інших категорій чорнобильців, у рік 30-х роковин Чорнобильської трагедії.

Прийнято одноголосно.
 
З повагою, за дорученням
делегатів Конференції
Президент ВГОІ
«Союз Чорнобиль України»               Володимир ВОЙТОВ

 

Один комментарий на «“ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про роботу Всеукраїнської ХVІІ позачергової Конференції Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»”»

  1. Владимир:

    Очень убедительное и главное своевременное обращение. Гонцы с областей Украины оттянулись выпили водочки а заодно и приобщились к сильным мира сего построивших хоромы а Конче Заспе. Вот в таком духе работают и организации на местах. Главное прокукарекать а рассвет может и не наступать. Орлы!.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.