ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про Всеукраїнську акцію протесту чорнобильців біля Адміністрації Президента України 15 червня 2016 року

Опубликовано: 16 Июнь, 2016

андреев_СЧУ15 червня 2016 року о 10 годині ранку біля будівля Адміністрації Президента України зібралися близько 2-х тисяч чорнобильців на акцію протесту.

Активну участь у цій акції взяли Харківська, Чернігівська, Волинська, Вінницька, Черкаська, Херсонська, Луганська обласні організації «Союзу Чорнобиль України», а також м. Києва й окремі районні організації Київської обласної організації.

У своїх виступах люди висловлювали обурення бездіяльністю влади щодо забезпечення конституційних прав громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Більшість виступаючих з болем зазначали, що Указ Президента України про належне вшанування подвигу ліквідаторів, виданий до 30-х роковин Чорнобильської трагедії, відповідні постанови Верховної Ради України і розпорядження Кабінету Міністрів України на практиці виявилися просто порожніми деклараціями. Замість обіцяного посилення соціального захисту відбувається шалений наступ на права постраждалих.

Люди розуміють труднощі, які доводиться долати сьогодні нашій країні. Але водночас вони не згодні надалі терпіти чисельні факти безгосподарності, ховання олігархами мільярдів коштів в офшорах тощо. Не хочуть і не будуть миритися чорнобильці й з тим, що при загальному зростанні витратної частини держбюджету, чорнобильські програми катастрофічно скорочуються.

Учасники акції одноголосно підтримали таке звернення.

ЗВЕРНЕННЯ
до Президента України:

«Ми, учасники Всеукраїнської акції протесту чорнобильців, з обуренням і болем констатуємо, що до цього часу органами державної влади, передусім Кабінетом Міністрів України, не виконані вимоги, викладені у «Резолюції Всеукраїнської акції солідарності чорнобильців у боротьбі за свої права», що відбулася 23 березня 2016 року біля будинку Уряду України. Не прислухалися й народні депутати України до вимог, що містяться у «Рішенні Всеукраїнської акції протесту чорнобильців», яка проходила 12 травня 2016 року біля будинку парламенту України.

По суті залишилися порожніми деклараціями Указ Президента України від 14.12.2015 року №702 «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», постанова Верховної Ради України від 12.11.2015 року №793 «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року № 177 «Про затвердження плану заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи»

Українські чорнобильці не можуть і не будуть терпіти таку цинічну бездіяльність влади щодо виконання конституційного обов’язку захищати права постраждалих, що прямо прописано у статті 16 Основного Закону України, бо йдеться, без перебільшення, про життя інвалідів, ліквідаторів, евакуйованих, переселених, дітей, інших категорій постраждалих.

Більш того, Уряд і парламент України  намагаються і далі нищити залишки системи соціального захисту постраждалих громадян, брутально порушуючи при цьому принципи державної політики щодо обов’язковості консультацій з громадськістю, визначені статтею 1 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також європейські стандарти у цій галузі, встановлені, зокрема, «Віденською Конвенцією про цивільну відповідальність за ядерну шкоду», ратифіковану Законом України №334/96 від 12.07.1996 р. Так, Кабінет Міністрів України ініціював прийняття законопроекту №4608, яким по суті скасовується основна змістовна частина чорнобильського Закону, а саме – статті про пенсійне забезпечення, вони передаються Уряду України у ручне керування, що прямо протиречить статті 92 Конституції України.

Групою народних депутатів України, у тому числі з Блоку Петра Порошенка, внесено законопроект №4650, яким пропонується скасувати Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що був прийнятий після всенародного обговорення.

Ми переконалися, що без участі Президента України в країні не вирішується жодна значима проблема. Тому звертаємося до Вас, як Глави держави, Гаранта конституційних прав і свобод людини, з такими вимогами:

1. Ініціювати відкликання з  Верховної  Ради України   згаданих   законопроектів №4650 «Про правонаступництво України» щодо скасування  дії актів СРСР на території України» та  №4608 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів       України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового      державного    пенсійного   страхування   та   єдиних   принципів   нарахування пенсій».

2. Вжити заходів щодо невідкладного розгляду у Верховній Раді України та прийняття законопроекту про поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців, реєстраційний №4442 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо пенсійного забезпечення», у підготовці якого взяли участь громадські чорнобильські організації.

3. Виконати, нарешті, своє зобов’язання, надане 26 квітня 2016 року під час покладання квітів до Меморіалу Героям-чорнобильцям, щодо проведення особистої зустрічі з лідерами всеукраїнських громадських чорнобильських організацій.

Шановний Президенте України, почуйте зрештою людей, завдяки подвигу яких є Україна і живе наш народ. Ми також маємо право на життя! Заставте владу виконувати конституційний обов’язок щодо забезпечення цього права».

Це ЗВЕРНЕННЯ за доручення учасників акції протесту підписали:

Президент ВГОІ «Союз Чорнобиль України» В. Войтов.

Заступник Голови Всеукраїнського об’єднання Ветеранів Чорнобиля  В. Гайдак.

Голова ГО «Всеукраїнське об’єднання інвалідів Чорнобиля «Прип’ять-Центр» О.Ющенко.

ГО «Пожежні Чорнобиля» І. Ковальчук.

Президент Міжнародного благодійного фонду «Діти-інваліди Чорнобиля» В.Колеснікова.

Голова ГО «Спілка інвалідів Чорнобиля» В. Романчук.

ГО «Чорнобильський Спас» О. Скопич.

Голова Миронівської організації Ветеранів Чорнобиля С. Доник.

ГО «Інваліди Чорнобиля» В. Оніщенко.

ХООВ «Солдаты срочной службы Чернобыля» В. Полив’яний.

Лідери громадських чорнобильських організацій передали цей документ на зустрічі із заступником Глави Адміністрації Президента України Р. Павленком. На цій зустрічі досягнута також домовленості, що під контролем Адміністрації Президента України Мінфіном і Мінсоцполітики України у 10-денний термін буде погоджений і внесений урядовий проект закону про поліпшення пенсійного забезпечення чорнобильців, погоджений з громадськими чорнобильськими організаціями.

Якщо не буде виконана ця домовленість, 30 червня 2016 року чорнобильці мають намір вдатися до більш рішучих протестний дій.

Источник:

Один комментарий на «“ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про Всеукраїнську акцію протесту чорнобильців біля Адміністрації Президента України 15 червня 2016 року”»

  1. Щодо законопроекту реєстр.№ 4650.Зри в корень.Козьма Прутков.Ищем кому это выгодно.Находим, что выгодно это опять таки станционщикам.Открываем Постановление ЦК КПСС, СМ СССР от 29 декабря 1987 года № 1497-378.Находим пункт 4.читаем-«Установить, что в период 1988-1900 годов:
    а) время работы работников, занятых на эксплуатации ЧАЭС и ликвидацией последствий аварии в зоне отселения, засчитывается в полуторном размере в трудовой стаж и стаж работы, дающий право на льготную пенсию по Списку № 1, утвержденным Постановлением СМ СССР от 22 августа 1956 г.№ 1173…При этом стаж работы указанных работников на эксплуатации ЧАЭС в послеаварийный период на работах по ликвидации последствий аварии в зоне отселения должен быть не менее трёх календарных лет.
    Убрав это препятствие, в наши ряды хлынут искатели приключений 1988-1900 годов, ехавшие на станцию заработать и заодно квартиру отхватить в Славутиче.В наши ряды уже достаточно попало благодаря дополнению в статью 14 нашего Закона возможности стать чернобильцем работникам НАЕК «Энергоатом», которая имеет 15 действующих блоков АЭС, в стране около 5 тысяч учреждений и предприятий используют источники ионизирующего излучения, более как 2600 предприятий используют около 105000 радиоизотопных приборов, зачем этим всем предприятиям платить пенсию пострадавшему, если проще спихнуть пострадавшего в чернобыльцы.И вы только посмотрите, эти люди есть среди нас, а их и как будто нету, посмотрите статистику- есть все, и лети, и вдовы, а их- то спрятали под видом ликвидаторов.В РФ это делается точно также, но в них в цифрах статистики можно увидеть рост количества ликвидаторов из года в год, а в нас к сожалению, наоборот.
    Заодно скажу о прочитанных высказываниях относительно отдельных лиц, в частности о «мусорках» и тому подобных излишествах в изложении своих мыслей на Чернобыльских сайтах.Лично я и не друг и не враг как того же Бойчука или Войтова, с тем и с другим встречались только на акциях протеста, чарку с ним не пил и не обнимался,Но единственное могу сказать из личных выводов и по оценкам таких же чернобыльцев, что это два достойных офицера, с которыми, как говорили фронтовики той войны, Великой Отечественной, с ними в разведку я бы пошел.Вот и весь сказ.С авторами тех пасквилей бы не пошел, это точно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.