ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Ігор Терехов: Харків відзначить 35-ту річницю Чорнобильської катастрофи гідно

Опубликовано: 7 Апрель, 2021

Робоча нарада з питань організації та підготовки заходів з нагоди 35-ої річниці Чорнобильської катастрофи та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулася сьогодні, 7 квітня, в мерії.

У ній взяли участь секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, директори профільних департаментів, керівники районних адміністрацій міста та представники громадських чорнобильських організацій.

Ігор Терехов: Харків відзначить 35-ту річницю Чорнобильської катастрофи гідно

Ігор Терехов підкреслив, що в пам’ять про людей, які проявили героїзм у мирний час і врятували мільйони життів ціною власних, місто зобов’язане відзначити 35-ту річницю Чорнобильської катастрофи на гідному рівні. За його словами, в бюджеті територіальної громади Харкова закладена необхідна сума на проведення низки заходів, а також виплати матеріальної допомоги учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та сім’ям загиблих.

Так, в місті традиційно відбудеться покладання квітів до пам’ятників жертвам Чорнобиля, в школах проведуть тематичні уроки мужності, вечори пам’яті, виставки та інші пам’ятні акції. Крім того, в квітні одноразову адресну допомогу отримають вдови чорнобильців, а також ліквідатори з інвалідністю, які виховують неповнолітніх дітей.

Також чорнобильські організації виступили з ініціативою присвоїти міській поліклініці №20 ім’я заслуженого лікаря України Майї Фоміної, яка її раніше очолювала. Міська влада підтримала цю ідею, і в цьому році планує її реалізувати.

«Ця прекрасна жінка сама була учасником ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Крім того, колектив 20-тої поліклініки у 1986 році першим прийняв ліквідаторів, і всі ці роки ставився до нас, як до рідних. На жаль, Майї Григорівни вже немає з нами, але ми пам’ятаємо цю з великої літери Людину», — сказав голова Всеукраїнського об’єднання ветеранів Чорнобиля Володимир Проскурін.

Крім того, представники чорнобильських організацій звернулися з проханням організувати для ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи вакцинацію від COVID-19. Ігор Терехов зазначив, що зараз місто використало отриманий раніше запас вакцини, проте, як тільки в харківські лікарні надійде нова партія, прохання чорнобильців буде задоволено.
Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.