ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Ядерна безодня дивиться у тебе

Опубликовано: 12 Ноябрь, 2016

До кінця листопада четвертий енергоблок ЧАЕС, зруйнований під час Чорнобильської аварії, накриють новим безпечним конфайнментом (НБК), повідомляють керівництво Чорнобильської АЕС і представники французького концерну Novarka, який будував цю споруду. 

 Конфайнмент готовий до насування. Залишається перерізати стрічку

Арка конфанйменту, висотою 109 та шириною понад 257 метрів, будувалася коштом 28 держав-донорів і обійшлася приблизно в 1,5 мільярди євро.

Її вважають найбільшою наземною рухомою спорудою у світі: на постійне місце над старим «саркофагом» конфайнмент пересуватимуть за допомогою системи потужних домкратів.

Напередодні насування конфайнменту Радіо Свобода змогло побувати в частині приміщень четвертого енергоблоку, які залишилися доступними після аварії. У деяких із приміщень ми були першими журналістами від початку Незалежності.

На початку листопада завершилося будівництво нового безпечного конфайнменту (НБК), який має накрити старий саркофаг (відомий як об’єкт «Укриття») четвертого енергоблоку ЧАЕС, зруйнованого під час ядерної катастрофи 26 квітня 1986 року. Нині тривають останні роботи з перевірки системи насування НБК на об’єкт «Укриття», а саме насування почнеться орієнтовно в середині листопада і триватиме декілька днів, повідомив Радіо Свобода заступник генерального директора держпідприємства «Чорнобильська АЕС» із кадрів та режиму Євген Катунін.

До того, як арка нового укриття опиниться над саркофагом, представників медіа під неї не пускатимуть, щоб відвідувачі не заважали перевірці всіх систем та пересуванню нового безпечного конфайнменту. На Чорнобильській АЕС для Радіо Свобода зробили виняток.

Четвертий енергоблок ЧАЕС. Звідси на нього насуватиметься конфайнмент

Ми переміщуватимемо опори арки по системі спеціальних підкладок, які мають тефлонове покриття, змащене графітовою змазкою. Євген Катунін
Євген Катунін показав знімальній групі Радіо Свобода механізми, які пересуватимуть арку НБК на її постійне місце.

«Перед нами система з 56 домкратів, яка виконуватиме таку функцію: передня частина домкрата тягнутиме опору на себе, а задня штовхатиме її. Таким способом ми переміщуватимемо опори арки по системі спеціальних підкладок, які мають тефлонове покриття, змащене графітовою змазкою. Таким чином ми за декілька днів маємо перемістити НБК на четвертий енергоблок. Планується 3-4 доби для того, щоб НБК перемістився на своє штатне місце. Але потрібен певний запас часу, щоб усі операції відбулися в штатному режимі. Ми не форсуватимемо подій, – запевняє заступник директора Чорнобильської АЕС. – Бо найперше – це безпека персоналу та споруди».

Домкрати, які пересуватимуть НБК, уже пройшли перевірку під час монтажу арки: першу її половину рухали по будівельному майданчику за допомогою домкратів, щоб звільнити місце для монтажу другої половини, а потім посували назад.

Новий безпечний конфайнмент вважається найбільшою рухомою наземною спорудою на планеті.

 За словами Євгена Катуніна, перше завдання, яке матиме Чорнобильська АЕС після насування нового безпечного конфайнменту, – це демонтаж нестійких конструкцій об’єкту «Укриття», зокрема його тимчасової покрівлі. Представник ЧАЕС уточнив, що НБК повністю захистить довкілля від можливих викидів радіоактивного пилу в атмосферу під час демонтажу конструкцій об’єкту «Укриття», або в разі, якщо частина конструкцій обвалиться. Окрім того, конфайнмент унеможливить потрапляння до зруйнованого реактора атмосферних опадів.

 

Арку мають насунути на саркофаг четвертого енергоблоку ЧАЕС до 29 листопада цього року.

Разом зі зруйнованим реакторним залом під конфайнментом опиняться й інші приміщення, пов’язані з четвертим енергоблоком. Серед них – блочний щит управління четвертого енергоблоку (БЩУ-4), з якого керували реактором у ніч аварії. А також пошкоджена вибухом та радіоактивними уламками, але повністю не зруйнована частина машинного залу, що межує з приміщеннями реактора. Журналістів та більшість офіційних делегацій сюди не пускають через високі рівні радіації. Утім, знімальна група Радіо Свобода змогла побувати в деяких приміщеннях четвертого енергоблоку до того, як на них насунуть новий конфайнмент.

Источник:

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.