ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

ЧОРНОБИЛЬЦІ ЛУБЕНЩИНИ ПІДГОТУВАЛИ ЗВЕРНЕННЯ ДО КЕРІВНИЦТВА ДЕРЖАВИ З ПРОХАННЯМ ПЕРЕГЛЯНУТИ СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ УЧАСНИКАМ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА ЧАЕС

Опубликовано: 15 Ноябрь, 2016

Чорнобильці Лубенщини підготували звернення до керівництва держави з проханням переглянути соціальні гарантії учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

11 листопада голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко взяла участь в зустрічі голів первинних організацій ВГО «Союз Чорнобиль України» та висловила власне бачення співпраці з ліквідаторами, забезпечення їхніх прав на рівні району, вирішення нагальних проблем. Засідання ініційоване головою районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України», депутатом районної ради Василем Куксанем з метою внесення змін до Статуту організації та затвердження його в новій редакції, обговорення проблем дотримання соціальних гарантій ліквідаторів та підготовки до відзначення Дня ліквідатора 14 грудня.

Участь у зібранні взяли голова районної ради Григорій Угляниця, заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко, голова районної організації ветеранів Василь Силка, начальник відділу з питань оборонно-мобілізаційної роботи та цивільного захисту райдержадміністрації Микола Чудак, голови практично усіх первинних чорнобильських організацій району.

Розпочав зустріч Василь Куксань, передовсім подякувавши районному керівництву за співпрацю та розуміння проблем ліквідаторів. До 30-х роковин аварії усі чорнобильці району отримали ювілейні медалі, під час районних урочистостей з нагоди Дня захисника України належно були пошановані також чорнобильці. Натомість на рівні держави права й гарантії цієї категорії населення нерідко не дотримуються, тож Василь Куксань висловив переконання про необхідність підготувати звернення на адресу народних депутатів, у яких викласти вимоги чорнобильців щодо дотримання їхніх прав.

Зі свого боку голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко подякувала голові районної чорнобильської організації за відстоювання інтересів ліквідаторів. Очільниця району наголосила на тому, що районна влада робить все необхідне, щоб ліквідатори відчували себе захищеними. Хоч держава частково передає фінансування пільг на місця, це вимога часу й на дотримання прав пільговиків такі зміни суттєво не вплинуть. Адже кошти в місцевих бюджетах є і їх достатньо, щоб забезпечить гарантії пільгових категорій населення. Сьогодні у бюджетах сільських рад акумульовано 15 мільйонів гривень вільних коштів. Співпраця із сільськими головами налагоджена тісна й продуктивна, тож і робота районної виконавчої влади орієнтована на те, щоб жодна людина не відчувала себе забутою. На цьому наголошувала Тетяна Качаненко у розмові з чорнобильцями.

Власними думками відносно порушених питань поділився голова районної ради Григорій Угляниця.

Відносно змін у законодавстві щодо надання пільг говорила начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Ісаєнко.

Впродовж засідання було затверджено Статут організації в новій редакції, обговорено питання відзначення Дня ліквідатора. Так, до 14 грудня 50 чорнобильців отримають матеріальну допомогу через районну програму «Турбота».

Керівництво району та актив районної чорнобильської організації відгукнулися на звернення міських організацій   — ЛМГО «Чорнобильці Лубенщини», ВГОІ «Союз Чорнобиль України», правління ЛМГОІ «Ветерани Чорнобиля», Лубенського міськрайонного об’єднання інвалідів Чорнобиля, ЛМО ВГОІ «Союз Чорнобиль України» та взяли участь у чергових зборах усіх чорнобильців Лубенщини. Основне питання, котре активно обговорювалося під час зібрання, стосувалося пенсійного забезпечення учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. До учасників зустрічі з власним баченням звернулися міський голова Лубен Олександр Грицаєнко, голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, голова районної ради Григорій Угляниця. Голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко у своєму виступі наголосила на всебічній підтримці чорнобильців, а також подякувала керівництву області за розуміння й допомогу у вирішенні багатьох нагальних питань на місцях. Результатом зборів стало прийняття звернення чорнобильців-ліквідаторів м. Лубни та прилеглих районів щодо проекту ЗУ «Про Державний бюджет України на 2017 рік», яке планують надіслати Президенту України, Прем’єр-Міністру України, Голові Верховної Ради України та народним депутатам Ігорю Мосійчуку й Костянтину Іщейкіну.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.