ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Центр віктімізації Чорнобильської катастрофи відповідає:

Опубликовано: 4 Декабрь, 2018

Дуже багато дзвінків, звернень від переселенців, потерпілих, ліквідаторів Чорнобильської катастрофи різних груп та категорій, в яких чорнобильці звинувачують Центр в тому, ніби то конституційна скарга 62 лозівчан містить вимоги про конституційний захист тільки ліквідаторів і чомусь виключно 2 групи інвалідності.

Ми розуміємо, що чорнобильцям,  які до нас звертаються, не зрозумілі офіційні повідомлення Секретаріату Конституційного Суду України і зараз, коли ця конституційна скарга знаходиться на розгляді Суду, їм здається, що їх зоставляють поза межами розгляду. Що виключно 62 лозівчанина отримають пенсії в розмірі 6 – 8 – 10, а їх всіх зоставлять без нічого.

Тому ми надаємо ще раз офіційне повідомлення Секретаріату Конституційного Суду України про суть нашої конституційної скарги.

Звертаємо особливу увагу на те, що в конституційній скарзі (вона була розміщена на усіх доступних чорнобильських сайтах) всі 62 заявника виступають як особи, які постраждали в наслідокЧорнобильської катастрофи, не як ліквідатори, переселенці або постраждалі. І конституційна скарга має відношення для усіх груп інвалідності.

Також ми висловлюємо щиру подяку за підтримку тій значно більшій частині чорнобильців, які готові виїхати на підтримку прийняття та реалізації рішення Конституційного Суду України. Станом на сьогодення такої потреби не має, але ми просимо всіх бути готовими в разі крайньої потреби виїхати до Києва.

5 грудня 2018 року о 10.30 Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційною скаргою громадянина України Дяченка Олександра Миколайовича та інших громадян України (загалом 62 особи) щодо відповідності Конституції України (конституційності) підпункту 13 пункту 4 розділу І Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 7б-УІІІ (далі Закон № 7б-УІІІ).

Суть питання

Відповідно до підпункту 13 пункту 4 розділу І Закону № 76—VIII текст статті 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ (далі — Закон № 796-ХІІ) викладено у такій редакції:

„Пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.

Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань».

Автори клопотання є особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи таотримують пенсії за інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, спричинених Чорнобильською катастрофою.

Заявники зазначають, що стаття 54 Закону № 796-ХІІ у редакції до внесення змін Законом № 76—VIII „містила гарантії держави щодо мінімального розміру пенсій для інвалідів ЧАЕС».

Порівнюючи мінімальний розмір пенсії, що був визначений статтею 54 Закону № 796-ХІІ до внесення змін Законом № 76—VIII, з розміром пенсії, встановленим відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 23 листопада 2011 року № 1210 зі змінами, заявники зазначають таке: „для інвалідів ЧАЕС — ліквідаторів Чорнобильської катастрофи 1 групи, гарантований державою мінімальний розмір пенсій зменшено в 5,6 разів, 2 групи в 5 разів, а для інвалідів 3 групи — в 4,1 рази».

Зазначене, на їхню думку, з урахуванням того, що не запроваджено рівноцінних чи більш сприятливих умов соціального захисту, дає заявникам підстави стверджувати про порушення зобов’язань держави щодо їх соціального захисту та звертатися за відшкодуванням завданої їм шкоди за втрачене здоров’я, моральні й фізичні страждання, втрату працездатності, обмеження в реалізації своїх здібностей та можливостей — як наслідок дії радіації під час ліквідації ними Чорнобильської катастрофи, а також стверджувати про „порушення закріпленого у статті 16 Конституції України обов’язку держави щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та збереження генофонду Українського народу».

Автори клопотання також зазначають, що „справедливий перерахунок отриманих ліквідаторами заробітних плат у відповідності з фактичними обставинами виконуваних ними робіт по ліквідації Чорнобильської катастрофи не проведено станом і на сьогодення, то зменшення визнаного державою мінімуму розміру пенсій інвалідам ЧАЕС, розрахований з мінімального розміру компенсацій втраченої працездатності, є прямим порушенням вимог статті 56 Конституції України».

Игорь Бургас, Центр виктимизации Чернобыльской катастрофы

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.