ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

У Львові «чорнобильці» прийшли до суду за законними пенсіями

Опубликовано: 27 Июнь, 2015

Сьогодні, 26 червня, люди, які постраждали від аварії на ЧАЕС, провели акцію біля Львівського окружного адміністративного суду, вимагаючи зобов’язати Пенсійний фонд виплачував їм передбачені українським законодавством пенсії.

На пікеті побував репортер ZIK-Стрім Юрій Мартинович.

До будівлі суду «чорнобильці» прийшли з плакатами: «Рішення згідно з законом», «Слуги народу, чорнобильців треба поважати» та «Люстрація». Учасники акції вважають, що повинні отримувати пенсійні виплати згідно із законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Уже кілька років вони домагаються реалізації цього права в судах, на сьогодні уже є позитивні рішення усіх інстанцій, але, за їхніми словами, Пенсійний фонд, ігноруючи закон та рішення судів, продовжує нараховувати їм пенсії за іншим нормативним актом.

«Ми вимагали, щоб нам виплачували пенсії згідно із законом, у судах ми вибили ці пенсії і держава почала потрохи платити. Але з 2011 року – знову все перекрили. В нас на руках є судові рішення з цього приводу, але й нова влада нас не чує. Ми знову змушені доказувати своє право на законні пенсії», – нарікала учасниця пікету Богдана Іванова.

За словами учасників акції, на даний час представники Пенсійного фонду звернулися до суду за роз’ясненнями того, як вони повинні здійснювати пенсійні виплати «чорнобильцям». Вони стверджують, що в такий спосіб чиновники намагаються не виконати закон, а шукають можливість його обійти.

«Коли ми пройшли суди усіх інстанцій і відсудили своє право, то Пенсійний фонд таки почав виплачувати пенсії за законом. Але тепер, з незрозумілих причин придумали якусь постанову і почали виплачувати за нею. Хіба постанова може скасувати закон?» – обурювався ліквідатор катастрофи на ЧАЕС Ілля.

Як повідомили учасники акції, на сьогоднішньому засіданні Львівський окружний адміністративний суд роз’яснив керівництву Пенсійного фонду, що виплати постраждалим під час Чорнобильської катастрофи слід здійснювати згідно з винесеними раніше судовими рішеннями. Втім, «чорнобильці» мають сумнів, що навіть після такого роз’яснення їм повернуть законні пенсії.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.