ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

У Катеринополі приймали благодійника з Німеччини

Опубликовано: 14 Февраль, 2020

Місцева бібліотека відкрила «Пункт допомоги чорнобильцям» і планує осучаснення свого дитячого відділення.

6-го лютого у Катеринопіль на гостини до районної бібліотеки завітали голова німецької організації «Допомога дітям Чорнобиля» Ервін Кох, голова Черкаської обласної організації «Діти Чорнобиля» Ольга Янчук, представники місцевого осередку «Союз. Чорнобиль», представники ВО «Черкащани», в. о. голови Катеринопільської райдержадміністрації Володимир Коваленко та ліквідатори чорнобильської трагедії. Гостей за традицією вітали короваєм.


У ході зустрічі присутні обговорили проблеми, що на сучасному етапі турбують ліквідаторів аварії на ЧАЕС та потерпілих внаслідок цієї страшної трагедії («врізання пільг», високий ріст онкозахворювань, нестача коштів на лікування, реабілітацію тощо). Як результат – була досягнута домовленість: відкрити на базі центральної районної бібліотеки «Пункт допомоги чорнобильцям», де щомісяця (першого понеділка) буде здійснюватись прийом з метою вирішення наболілих питань.


Окрім того, бібліотекарі представили гостям новий проект («Бібліотека дитячих мрій») та ознайомили присутніх зі своїми здобутками (виграними досі грантами). Ервін Кох був вражений різноплановістю діяльності Катеринопільської бібліотеки й пообіцяв надати посильну допомогу книгами та іншими необхідними засобами, а також запропонував підтримку в налагодженні контактів з німецькими благодійними фондами. У планах бібліотечних працівників осучаснити дитяче відділення: зробити ремонт, ігрові зони, закупити нові меблі.


У кінці заходу було підписано Меморандум про співпрацю між Катеринопільською районною громадською організацією «Союз. Чорнобиль», Черкаською обласною організацією «Всеукраїнське об’єднання «Черкащани» та Катеринопільскою централізованою бібліотечною системою. Ервін Кох і Ольга Янчук обіцяли також брати активну участь у цій співпраці.
На завершення місцева художниця Віра Руденко подарувала Ервіну Коху свою картину «Корзина квітів», а директор бібліотеки Любов Приємська – фотоальманах про умільців та майстрів Катеринопільщини.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.