ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

У Валках вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Опубликовано: 29 Апрель, 2018

26 квітня 2018 року, в день 32-ї річниці Чорнобильської трагедії, в м. Валки відбулися районні заходи. Керівництво району та міста, чорнобильці, посадові особи виконавчого апарату районної ради, представники структурних підрозділів райдержадміністрації, громадськість, керівники підприємств, установ, організацій району поклали квіти до пам’ятного знаку учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

«Сьогодні країна відзначає 32-у річницю Чорнобильської трагедії. 32 роки тому весь світ зрозумів, що мирний атом може бути далеко немирним. Дійсно, минуло багато днів з того часу, але незмінним залишаються наші почуття шани і поваги до тих людей, які собою закрили світ від ядерного лиха, яке видерлося з 4-го блоку. Багато з них не дожило до сьогоднішнього дня. Але життя продовжується. Від імені Президента України Петра Порошенко, голови ХОДА Юлії Світличної, від себе особисто дякую ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. Живіть довго та будьте здорові. Я бажаю всім нам миру в державі та злагоди в домівках», — звернувся Віктор Войтенко до ліквідаторів.

«Сьогодні, згадуючи трагічні події 32-річної давнини, ми вшановуємо людей, які своєю працею, мужністю, ціною свого здоров’я і життя змогли подолати страшну катастрофу, яка сколихнула нашу країну вночі 26 квітня 1986 року вибухом на Чорнобильській атомній електростанції. Подвиг ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи – приклад мужності та героїзму. Слава героям-чорнобильцям, які живуть сьогодні поряд з нами! Світла пам’ять тим, хто передчасно пішов із життя внаслідок цієї трагічної аварії.

Шановні чорнобильці, від себе особисто та від всього депутатського корпусу районної ради бажаю всім вам та вашим близьким насамперед миру, здоров᾿я вам і вашим рідним, сімейної злагоди та добробуту і віри в краще майбутнє нашої країни», — зазначив у своєму зверненні голова районної ради Віталій Оноша.

У День Чорнобильської трагедії пам’ять загиблих чорнобильців валківчани вшанували хвилиною мовчання.

Після заходу в Свято-Преображенському храмі відбулася панахида за тими, чиї імена увічнені на гранітному камені.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.