ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2015 года - 22 484 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

11 649 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 11 649, в т.ч. инвалидов 5525 чел.

5 567 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5567, в т.ч. 922 инвалида

259 человек

259 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 68 инвалидов

1 444 вдов

1444 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

3 565 детей

Пострадало 3565 детей, в т.ч. 21 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 6 тысяч человек...

Третій міні-проект громадської організації

Опубликовано: 13 Февраль, 2018

В Харківській області під егідою обласної ради вже не один рік проводиться конкурс міні-проектів з розвитку місцевих громад «Разом у майбутнє». З часу запровадження  конкурсу практично всі місцеві громади з усіх районів області брали участь в реалізації проектів, а це сотні вставлених металопластикових вікон, відремонтовані амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти, клуби, дитячі садочки, школи, нові дитячі майданчики…

А скільки закладів та установ освіти, культури, охорони здоров’я поліпшили своє матеріальне становище.

Громадські організації, ініціативні групи в більшості населених пунктів Сахновщинського району при підтримці місцевих органів влади – сільських, селищної, районної рад, райдержадміністрації, небайдужих людей – підприємців, фермерів, керівників сільгосппідприємств реалізували десятки міні-проектів, залучивши не одну сотню тисяч бюджетних і позабюджетних коштів.

Сахновщинське районне об’єднання інвалідів «Союз Чорнобиль України» вже двічі брало участь в конкурсних перегонах ( 2015р., 2016 р.) міні-проектів і двічі підсумком була їх реалізація. У 2015 році в терапевтичному відділенні центральної районної лікарні було відремонтовано дві палати, які були обладнані сучасними меблями, телевізором, холодильниками. 2016 рік – 30-річчя Чорнобильської трагедії.

Сахновщинські чорнобильці для мешканців і гостей району зробили подарунок: облаштували кімнату Чорнобильської слави в комунальному закладі «Сахновщинський районний історико-краєзнавчий музей». В цій кімнаті  розмістилися експозиції, присвячені землякам: ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій на території інших держав та учасникам АТО.

2018 рік не став винятком. Чорнобильці на засіданні ради об’єднання 19 січня  вирішили  знову взяти участь в обласному конкурсі міні-проектів. Мета майбутнього проекту – облаштування зали «Відомі люди Сахновщинського краю» в КЗ «Сахновщинський районний історико-краєзнавчий музей». В ній будуть розміщені експозиції про відомих земляків і козацьку добу в  нашому краї та створено  картинну галерею місцевих художників.

Кошторис проекту, а це ремонт приміщення, умеблювання та оформлення експозиції, складатиме 265 тис. гривень, з яких половину повинен надати обласний бюджет, 45 відсотків місцеві бюджети, а 5 відсотків – кошти конкурсанта.  Зараз роботи знаходяться на стадії розробки проекту та залучення позабюджетних коштів. Бо без знання минулого, немає майбутнього.

Голова громадської організації
«Сахновщинське районне об’єднання
інвалідів «Союз Чорнобиль України»      М.О. Мокляк

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.