ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2015 года - 22 484 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

11 649 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 11 649, в т.ч. инвалидов 5525 чел.

5 567 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5567, в т.ч. 922 инвалида

259 человек

259 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 68 инвалидов

1 444 вдов

1444 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

3 565 детей

Пострадало 3565 детей, в т.ч. 21 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 6 тысяч человек...

Творча зустріч із Валерієм Болотовим

Опубликовано: 21 Апрель, 2017

18квітня був прохолодний, весняно-зимний день, зривався сніг. Та в актовій залі Безлюдівського  юридичного ліцею імені І.Я.Підкопая було тепло і затишно. На зустріч зі старшокласниками ліцею завітали поважні гості: Болотов Валерій Григорович – старійшина Чорнобильського руху, харківський поет, почесний член спілки письменників України, Евгеній Фридлянд — лауреат міжнародного фестивалю «Дзвони Чорнобиля» ; Оксана Кошелєва, поетеса Слобожанщини, лауреат обласного фестивалю «Зимовий Есхар» , Василь Устименко — композитор і виконавець пісень.

Діти і вчителі, затамувавши подих, слухали вірші та пісні у виконанні гостей.

Після завершення концертної частини зустрічі гостей запросили до історико — краєзнавчого музею ліцею, де вони мали змогу прослухати екскурсію та поспілкуватись із школярами — юними дослідниками. Валерій Болотов був приємно здивований нашим музеєм і подарував свої нові книги. Коваль Л.Г., керівник гуртка і відповідальна за шкільний музей,  презентувала почесному гостю книгу — збірку тез учнівських робіт обласної краєзнавче —  пошукової експедиції « Чорнобиль,події,долі», до якої ввійшли і твори гуртківців Безлюдівського юридичного ліцею ім.І.Я.Підкопая  про чорнобильців Безлюдівки.

Вчителі та учні ліцею дуже вдячні за організацію зустрічі О. Гладкову -ветерану Чорнобиля, В.Новосельцеву — голові ветеранської організації чорнобильців селища Безлюдівка та В. Бойку — завідувачу Безлюдівським селищним клубом за чудовий урок патріотичного виховання школярів.

Н.М.Пензій, директор Безлюдівського
юридичного ліцею ім. І.Я.Підкопая

 Інтерв’ю про зустріч записали учні 10 класу,
члени гуртка «Юний дослідник» РЦДЮТ:

 «Тема Чорнобилю для мене є дуже близькою, болючою, з нею моя родина живе уже 31-й рік. Як побороти жорстокі соціальні наслідки цієї трагедії. Хто поверне втрачене здоров’я? Де знайти допомогу та підтримку??.

Слухаючи  Валерія Григоровича, я відчула силу його поезії, його полум’яного слова. Сила — у єдності. Доки ми разом — нас не перемогти . За право жити гідно — потрібно боротись. Хотіла б побажати Валерію Григоровичу здоров’я, і творчої наснаги. Всім ветеранам Чорнобилю –здоров‘я, бадьорості духу, сімейного тепла, взаємодопомоги і  дружньої підтримки, яка допоможе подолати всі негаразди долі.

Л.Г.Коваль, учитель історії та правознавства,
керівник гуртка «Юний дослідник» РЦДЮТ.

«Мене дуже вразив виступ Валерія Григоровича, людини, яка боролася із такою страшною небезпекою як Чорнобильська катастрофа. Його вірші та пісні , які відобразили  ті страшні події та долі ліквідаторів допомагали перенестись у просторі та часі і ніби опинитися поряд із героями -ліквідаторами чорнобильського лиха, які не думали про себе і намагалися   рятувати  життя інших людей і майбутніх поколінь.»—  Дегіль Алевтина, 9клас

«Я прослухала учасника ліквідації наслідків Чорнобильської АЕС та зрозуміла, що Чорнобильська катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, це  екологічно-соціальна катастрофа. У результаті аварії серед ліквідаторів померли десятки тисяч чоловік. А ще більше залишилися  вдовами чи інвалідами і потребують постійної допомоги та  підтримки як матеріальної,так і моральної.

Проминуть роки, століття,і не лише синьо — жовтий стяг із чорною стрічкою щороку 26 квітня буде нагадувати про біль, принесений нашому народу Чорнобилем. Ми завжди будемо пам’ятати про тих героїв, які поклали на вівтар власне життя заради нашого майбутнього .Богданова  Дар’я, 9клас

«Зустріч з Героєм України учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС,  справила на мене незабутнє враження. Поезія Валерія Болотова — незвичайна. Вона наповнена глибокими почуттями,  переживаннями, які передалися всім присутнім у залі. Ми дізнались  багато нового про боротьбу ветеранів Чорнобилю за свої права, які держава не завжди бажає виконувати.

Було дуже цікаво поспілкуватися з видатною людиною. Час промайнув дуже швидко, і всі присутні в залі школярі затамувавши подих слухали  поезію і пісні на вірші В.Г.Болотова.  Я вважаю, що такі зустрічі сприяють об’єднанню поколінь»  — Колесник Дар’я,9-Бклас

«Сьогодні ми зустрілися з такою людиною, яку не забудемо все життя…Ми зустрілися з поетом Валерієм Болотовим!

Разом з іншими він, свідомий свого обов’язку і високої відповідальності перед майбутніми поколіннями, зупиняв чорнобильську трагедію в ім’я життя інших людей. А друзів-ліквідаторів  назавжди вписав до літопису людської мужності своїми полум’яними рядками віршів.

Після зустрічі я і мої однокласники ніколи не забудемо про те, що наша пам’ять і вдячність тих, хто живе сьогодні, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров’я та життя.

Дякуємо  Валерію Григоровичу за такий  відвертий  та  щирий  урок!»-Панасюк Вікторія ,8-Аклас

«Дивовижно цікава, емоційно відкрита і дружня зустріч із харківським поетом Валерієм Болотовим зігріла душевним теплом учнів та вчителів Безлюдівського юридичного ліцею.

Валерій Болотов — особлива людина, яка пройшла свою атомну Голгофу! Змагаючись із недугами, він продовжує відкривати не всім відому сторінку про участь наших земляків-харків’ян у ліквідації наслідків однієї з найстрашніших катастроф XX століття. Дитячі очі, сповнені захопленням, тривогою, гордістю, доказ того, що мета досягнена! Їм, нашому майбутньому, які живуть мирним життям, стає зрозуміло, що ЧОРНОБИЛЬЦІ- ГЕРОЇ НАШОГО ЧАСУ! Ми всі в боргу перед ними за нашу весну.

Ця розповідь, у плині якої пролунало авторське виконання багатьох віршів, якось непомітно переросла у живий, невимушений діалог між поетом та його аудиторією. На згадку в музеї ліцею залишилися книги Валерія Болотова з його автографами.

Сподіваємося, що наша дружба продовжиться, і ми з нетерпінням чекатимемо на нові зустрічі.» — Свинцицька Т.П.,учитель української мови та літератури 

Пензій Н.М.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.