ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Суд захистив право чорнобильця на призначення пільгової пенсії

Опубликовано: 13 Февраль, 2020

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії Мукачівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області щодо відмови у призначенні заявнику пенсії за віком із зниженням пенсійного віку та  зобов’язав призначити таку пенсію з дати звернення із відповідною заявою до відповідача.

Суд зазначив, що єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користування пільгами, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи».

Позивач надав суду  посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році , де зазначено, що віднесений до ІІ категорії та має право на пільги і компенсації, встановлені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» .

Також участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в складі військової частини в 30-кілометровій зоні сектора  № 2, де доза радіоактивного опромінення становила 8,972 рентген, підтверджена записом у військовому квитку заявника.

Зважаючи на зазначене,  суд дійшов висновку, що вимоги Пенсійного фонду України про надання додаткових документів для підтвердження періоду роботи, населеного пункту чи об’єкту, де позивачем проводилися роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, є неправомірними,

З  текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень, справа № 260/955/19.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.