ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Суд визнав протиправною відмову Пенсійного фонду призначити чорнобильцю пільгову пенсію

Опубликовано: 8 Апрель, 2019

Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнив повністю  позов пенсіонера до управління Пенсійного фонду України Закарпатської області та визнав неправомірними дії Хустського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області щодо відмови громадянину Б. у призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку у  відповідності до статті 54, 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов’язав  призначити  пенсію за віком із зменшенням пенсійного віку з моменту звернення із заявою про призначення пенсії.

Приводом для звернення позивача до суду стада відмова Пенсійного фонду призначити пенсію за віком на пільгових умовах у зв’язку з сумнівами щодо законності видачі посвідчення та довідки, на підставі якої він  отримав посвідчення 2  категорії учасника ліквідації аварії на  ЧАЕС,  оскільки первинними документами не підтверджено його перебування  у зоні відчуження.

Дослідивши  матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд дійшов висновку, що  в ході судового розгляду справи підтверджено факт участі позивача у ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, а документи, надані ним до заяви про призначення пенсії, є належними доказами на підтвердження відомостей, на підставі яких здійснюється таке призначення.

Також судом зазначено, що єдиним документом, який підтверджує статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи, учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку,  є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи». Довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Окрім цього суд зауважив, що посвідчення позивача про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС недійсним не визнавалось, та такий його статус не оскаржується.

Відтак, суд дійшов висновку, що  позивач має право на призначення пенсії на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку  відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

З  текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 807/345/18.

За повідомленням прес-служби суду 

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.