ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Про закон, статус та посвідчення

Опубликовано: 5 Декабрь, 2018

Не перебільшу, якщо скажу що дуже великий ажіотаж викликає майбутня заміна посвідчень учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС. 

У багатьох виникають побоювання, що можливо у разі не видачі посвідчення, з першого січня 2019 року буде втрачено право на користування пільгами, компенсаціями та отримання пенсії.
Такі думки мають навіть чорнобильці із досить добрим знанням законодавства! Давайте спробуємо розібратися чи є підстави для таких побоювань?
Звісно звертаємось до Закону 796-ХІІ яким і визначаються особи, які належать до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та їх статус:
Учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов’язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках — не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців*, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України (ст.10).
 
Для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:
 
1) особа з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи (статті 10, 11 і частина третя статті 12), щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, — категорія 1 (ст.14).
Тобто, щоб отримувати пільги та компенсації потрібно бути особою з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (довідка МСЕК), та мати причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою (висновок експертної комісії)! Всі ці документи вже є в особовій справі чорнобильця який має першу категорію, тому при наявності цих документів ніхто не може позбавити його пільг, компенсацій та отримання пенсії.
Пункт другий Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян (постанова КМУ № 551) говорить про те, що посвідчення є документом, що підтверджує статус осіб. Тимчасова відсутність посвідчення не може бути підставою ні для позбавлення чорнобильця статусу, ні для припинення надання пільг, компенсацій, та отримання пенсії (згадайте втрату посвідчення).
Крім того вказана постанова покладає зобов’язання на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації — забезпечити своєчасну видачу нових зразків посвідчень і вкладок до них.
Тому хвилюватись не варто, нехай хвилюються ті, на кого поклали зобов’язання!
Особиста думка Дереки О.М.
Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.