ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Проблеми чорнобильців потрібно вирішувати на державному рівні

Опубликовано: 9 Октябрь, 2020

Волинська обласна державна адміністрація, її структурні підрозділи завжди відкриті для спілкування та розв’язання проблемних питань чорнобильців Волині.

20201008170019.JPG, фото

На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко сьогодні, 8 жовтня 2020 року, під час зустрічі із представниками Всеукраїнських громадських організацій чорнобильців України.

Зокрема, на зустрічі були присутні Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Михайло Хрущенко, голова Вінницької обласної організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Микола Бойчук, голова громадської організації «Союз інвалідів Чорнобиля Волині» Володимир Кец та інші члени громадських організацій чорнобильців.

На початку зустрічі Сергій Мовенко від імені голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка висловив слова поваги та вдячності за збереження життя наших громадян та вручив гостям символічні подарунки – книги «Грані подвигу». У цих книгах зібрані колективні історія волинських ліквідаторів та їх родин.

Також перший заступник голови ОДА вручив медаль імені Ярослава Мудрого ліквідатору аварії на ЧАЕС, доктору юридичних наук, професору кафедри політології і управління державної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки Олександру Колбу.

«Ще раз щиро дякую вам за вашу відвагу та сміливість. Попри загрозу власному життю та здоров’ю ви допомагали ліквідовувати наслідки цієї трагедії, – сказав перший заступник голови ОДА. – Ми, як представники влади завжди для вас відкритті та готові допомагати у вирішенні проблемних питань».

Про стан справ в області із соціальним та пенсійним забезпеченням чорнобильців розповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Сірбіненко.

«Як відомо, Волинська область відноситься до п’яти областей України, які найбільше постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. На сьогодні постраждалими визнано майже 127 тисяч осіб, 35 тисяч користуються соціальною підтримкою, серед яких 1 903 учасники ліквідації наслідків аварії, – розповіла Людмила Сербіненко. – Соціальний захист потерпілих волинян від аварії на ЧАЕС проводиться коштом  державного та обласного бюджетів. Кошторисом на 2020 рік для області затверджено понад 168 мільйонів гривень. Станом на 01 жовтня 2020 на оплату допомоги на оздоровлення спрямовано близько 102 мільйони гривень».

Окрім цього, за словами заступника департаменту соціального захисту населення ОДА, з обласного бюджету на відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та проведене зубопротезування виділено 11 мільйонів гривень. За 9 місяців 2020 здійснено близько 7 тисяч таких відшкодувань на суму 8 мільйонів гривень.

Що ж до пенсійного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, то варто наголосити, що середній розмір пенсійної виплати ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи становить 9 085,60 гривень, потерпілих осіб – 3 474,28 гривні.

Основним проблемним питанням, яке хвилює усіх чорнобильців не тільки Волині, а й України є фінансове забезпечення лікувальних потреб ліквідаторів та членів їх сімей.

«Це питання носить загальнодержавний характер. Відтак, вирішувати його потрібно на столичному рівні. Усі, хто брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, потребують лікування та допомоги держави. Адже на ті пенсії, які вони отримують, пролікуватися неможливо, – наголосив Михайло Хрущенко. – Хочеться, щоб держава нарешті звернула увагу на чорнобильців та створила достойні умови соціального та пенсійного захисту».

Перший заступник голови ОДА запевнив, що усі проблемні питання, обговорені під час зустрічі, будуть опрацьовані та вирішені в межах компетенції обласної влади.

«Ми завжди відкриті до співпраці із вразливими категоріями населення. Ті питання, які ми не взмозі вирішити на рівні області, обов’язково будуть донесенні до керівництва держави. Такі люди, як ви заслуговують найбільшої шани та поваги», – наголосив Сергій Мовенко.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації

Один комментарий на «“Проблеми чорнобильців потрібно вирішувати на державному рівні”»

  1. володимир:

    Бойчук М п не є головою СЧУ області Він очолює іншу Го створену в 2019 році
    Навіщо Вам Бойчук представлятися головою СЧУ
    Це питання до Хрущенко М м Президента ВГОІ СЧУ? Навіщо

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.