ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Пользователь Микола ответил на комментарий к сообщению «Відкрите звернення до Президента України».

Опубликовано: 26 Декабрь, 2020

Давайте поставимо всі крапки над І, Почнемо з ст 54, Стаття 54. Державна пенсія особам, віднесеним до категорії 1 та у зв’язку з втратою годувальника Пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

А тепер увага! в законі вказано, щоя маю право брати заробітну плату яку я одержав «ЗА РОБОТУ В ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ» !!! Ви вловлюєте суть цього виразу !! Іменно за ту роботу, яку я там виконував в зоні!!! а що я робив в зоні !! СЛУЖИВ, БО БУВ ПРИЗВАНИЙ ІЗ ЗАПАСУ НА ТАК»ЗВАННІ ЗБОРИ»! Але фактично був мобілізований, так як 25 чапаєвську дивізію, єдину, із всих частин бувшого срср.розгорнули повністю за воєним станом! Тепер дивимося: що це таке «заробітна плата » з юридичної точки зору, і з роз’яснень статті кзп.

Поняття, форми та види заробітної плати Відповідно до статті 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства. Існує дві форми оплати праці: грошова та натуральна. Основною є грошова форма, оскільки гроші відіграють роль загального еквівалента.

Тепер вкажіть чи я закючав трудовий договір з міністерством оборони с чи з адміністрацією ЧАЕС? НІ!! ОДНОЗНАЧНО! то якого хера мені ліплять мою зрплату ту яку я отримував до аваріїї на цивільній роботі, а не як війсковому який виконував свої посадові обов’язки в частині! Я вже задовбався тлумачити що «партизани » це війсковослужбовці! до яких мусить застосовуватися всі закони і гарантіі соцзахисту і закону 2262.!!!

Потрібен ЗАКОН ПРО ВІЙСЬКОВИХ ЛІКВІДАТОРІВ,щоб ніяка скотина вже не мала права в нього втручатися .а тим більше,ці маніпулятори проФФесіонали типу третьякової, і змінювати його !

микола 26 дек. 2020 г., 09:08:00

Источник:

8 комментариев на «“Пользователь Микола ответил на комментарий к сообщению «Відкрите звернення до Президента України».”»

 1. Високоповажний Микола Михайлович ! Дозвольте від імені військовослужбовців-ліквідаторів виразити Вам велику подяку та високу вдячність за значний особистий внесок в розвиток ліквідаторського руху, активну участь в громадській діяльності, багаторічну працю щодо захисту прав і свобод учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з числа військовослужбовців. Ваші слова є абсолютно правильними та на часі — особливо в питанні відокремлення категорій ліквідаторів від потерпілих (початок закладений — це процедура заміни посвідчень до 01.01.2022). Надалі, як Ви і неодноразово зазначали, вкрай необхідно створити окремий Закон щодо військових ліквідаторів, відповідно до якого Державою буде забезпечений належний рівень їх соціального захисту. Зі своєї сторони постійно піднімаємо тему по захисту осіб з інвалідністю внаслідок війни перед Міністерсвом у справах ветеранів України як щодо включення нашої категорії до Єдиного державного реєстру ветеранів війни, так і нової системи «Е-ветеран» тощо. Доцільно зазначити, що у повній відповідності до ст. 60 ЗУ 796-XII, після рішення Конституційного суду № 6-р/2018 від 17.07.2018 ліквідатор має право користуватися як «чорнобильськими» пільгами, так і «ветерана війни». Будемо і надалі працювати у цьому напрямку. Вам бажаємо здоров’я, добра та залізної витримки! Адже навіть після 35-роковин Чорнобильської катастрофи — життя продовжується…

 2. виктор:

  Да как не крути а 70 процентов ликвидаторов были призваны из запаса и поэтому эта категория заслуживает особого внимания. И основная тяжесть последствий аварии легла на их плечи .

 3. Николай:

  А что тогда говорить о гражданских ликвидаторах?Они вообще ничего не получают?

 4. Александр:

  Виктор, 70% -призваны из запаса…, так? Ваша осведомлённость поражает и одновременно удивляет. Какой же процент у гражданских ликвидаторов? И не вам судить на чьи плечи легла основная тяжесть последствий…Очень мне интересно с вами встретиться и пообщаться на предмет «Кто, Где, Когда» Киев, Егоров Александр Юр. (напишите) Ликвидатор-86.

  • виктор:

   Припять 3 мая , до третьего мая в зону ни кого не пускали то есть начали с четвертого а нас разместили в общежитии третьего мы там переночевали и на следующий день спросили у офицера что мы здесь делаем без бульдозеров . Аж после обеда нам их доставили . Если к тебе такое отношение когда ты еще нужен то что говорить о потом . А потом то что мы имеем сейчас . Горнули мы дамбу до 9 мая . Как и что я рассказывать не буду а то напишут злопыхатели корчат из себя …. но после Припяти я еще тогда понял что человек для госсударства ноль с огромным минусом что кстати подтверждается действиями и сегодняшних чиновников.

 5. Ігор:

  У законі записано, про те що дружина(чоловік) померлого ліквідатора має право на частину його пенсії і місцеві управління ПФУ нічого проти цього не мають, бо вміють читати чорнобильський закон , проте ось якраз зовсім інші органи — місцеві управління праці та соцзахисту, окрім цієї норми закону , якраз керуються саме підзаконним актом, тобто застарілим «Кабмінівським «порядком» щодо отримання посвідчення дружини (чоловіка) померлого ліквідатора, де для отримання такого посвідчення, ( яке якраз й надає право на ту саму частину пенсії , вже коли пред’явиш це зовсім нове посвідчення вдови(вдівця) у Пенсійному Фонді ), ще й досі стоїть вимога спершу здати посвідчення покійного ліквідатора та пред’явити експертний висновок (!) про причини смерті померлого ліквідатора. Одже вкрай необхідно привести у відповідність їхній урядовий «порядок» щодо отримання цього потрібного посвідчення, у відповідність із нормою закону 796/ХІІ.

  • виктор:

   Не идите на поводу у чиновников . Нигде не написано что кто то обязан сдавать старое удостоверение это раз .Сейчас не требуется связь заболеваний с чаэс это два.

   • Ігор:

    Не треба вводити в оману простих людей, краще поїдьте у Пущу Водицю , десь один раз (приблизно у середині кожного місяця) , коли з відти якраз відправляють документацію у Національний Науковий Центр радіологічної медицини, де саме й виноситься той експертний висновок та подивіться на власні очі, ті обсяги тої документації, яка відправляється з Пущі Водиці. Там набирається із усієї України така кількість присланої та привезеної особисто документації , що можна нею заповнити невеличку вантажівку типу якогось маленького пікапу. Це все надсилають та привозять здебільшого вдови померлих ліквідаторів, а ви ось так на увесь сайт безвідповідально заявляєте, що начебто вже «зв’язок » про причини смерті з людей, давно вже начебто ніхто не вимагає. Це повна ваша некомпетентнісь в цьому болючому для багатьох питанні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.