ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Полтава. На рівні області забезпечується додаткова соціальна підтримка учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Опубликовано: 10 Сентябрь, 2020

В області продовжується системна робота щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 №551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян» (далі – Постанова).
Регіональною комісією з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян (далі -Комісія), відповідно до порядку затвердженого Постановою забезпечується розгляд заяв щодо проведення заміни посвідчень на посвідчення нового зразка, видачі посвідчень вперше та повторно.

Всього за період роботи Комісії прийнято рішення щодо видачі посвідчень 4361 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, щодо видачі 3665 громадянам посвідчень нового зразка ,,Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії» та ,,Потерпілий від Чорнобильської катастрофи 1 категорії», що складає 99,8 відсотків від загальної чисельності громадян, посвідчення яких підлягає заміні в термін до 1 січня 2021 року.

Звертаємо увагу, що до видачі посвідчень нового зразка, діючими залишаються всі раніше видані посвідчення, які надають право на отримання в повному обсязі гарантованих законодавством пільг і компенсацій.

На рівні області підвищення рівня соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи забезпечується в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення області.

З обласного бюджету фінансується безоплатний відпуск ліків за рецептами лікарів та безоплатне зубопротезування, виплачується матеріальна допомога на лікування, щороку проводиться виплата адресної допомоги дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та дітям з інвалідністю, пов’язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи, надаються санаторно-курортні путівки, виплачується додаткова матеріальна допомога на оздоровлення в санаторно-курортних закладах Полтавської області та матеріальна допомога для одночасного придбання путівки громадянам, які супроводжують на санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю І групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації підтримується постійний діалог з громадськими Чорнобильськими організаціями, спрямований на визначення актуальних питань, пошуку шляхів їх вирішення та забезпечення належного рівня соціальної підтримки.

Питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи перебуває в області на постійному контролі.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.