ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Полтава. В області завершено оздоровчу кампанію громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Опубликовано: 27 Декабрь, 2018

Однією із основних соціальних гарантій, встановлених Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
Організація санаторно–курортного лікування вказаної пільгової категорії громадян в рамках державної програми здійснюється відповідно до ,,Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 №854.

У поточному році з метою забезпечення максимальної чисельності учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС санаторно-курортним лікуванням застосовано комплексний підхід до вирішення даного питання. Всього на санаторно-курортне лікування вказаної категорії громадян у 2018 році спрямовано 6,8 млн. грн., з яких 4,2 млн. грн. з державного бюджету 1,9 млн. грн. з обласного бюджету, 0,7 млн. грн. з місцевих бюджетів різного рівня.

Загалом забезпечено пільгою 1308 осіб з інвалідністю, пов’язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи, що становить 82% від потреби, в тому числі 892 особи забезпечені санаторно-курортним лікуванням та 416 осіб отримали компенсацію замість санаторно-курортного лікування.

За рахунок коштів обласного бюджету в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення області здійснювалося санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплата додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області, виплата матеріальної допомоги особі, що супроводжує на санаторно-курортне лікування особу з інвалідністю 1 групи з числа громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Завдяки адресності надання послуг з санаторно-курортного лікування до управлінь соціального захисту населення в термін до 15 жовтня поточного року з заявами на 2019 рік звернулася 1891 особа з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, що на 19% більше, ніж за аналогічний період минулого року, в тому числі 1268 осіб подали заяви на забезпечення санаторно-курортним лікуванням та 623 особи на виплату компенсації замість санаторно-курортного лікування.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.