ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Повернення гарантованого державою розміру пенсій

Опубликовано: 29 Октябрь, 2018

7 листопада 2018 року в Конституційному суді України на засіданні Першого сенату Конституційного Суду України починається  безпосередній розгляд справи по суті за конституційною скаргою громадянина України Дяченка Олександра Миколайовича та інших громадян України (загалом 62 особи) щодо відповідності Конституції України (конституційності) підпункту 13 пункту 4 розділу І Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VIII. Початок о 10.00.

До Центру віктімізації Чорнобильської катастрофи находять чисельні прохання роз’яснити, як буде проходити розгляд конституційної скарги по суті.

Відповідно до § 49 Регламенту Конституційного Суду України (№ 1-пс/2018 від 22.02.2018 року) розгляд справи починається з визначення форми розгляду конституційне провадження.

Сенат може розглядати цю справу у порядку письмового або усного провадження.

Письмове провадження є основною формою розгляду справ у Суді.

Усне провадження може проводитися у випадках, коли Суд визнає, що для забезпечення повноти розгляду справи на пленарному засіданні необхідно безпосередньо заслухати учасників конституційного провадження та/або залучених учасників конституційного провадження. За ухвалою Сенату у справі, яка розглядається у порядку письмового провадження, окремі питання можуть розглядатися в порядку усного провадження.

Розгляд справ на пленарних засіданнях Сенату здійснюється відкрито, за винятком закритої частини цих засідань, коли ухвалюється рішення, надається висновок, постановляється ухвала Суду.

Одночасно з прийняттям ухвали про форму конституційного провадження Сенат вирішує й інші питання, в частковості про визнання конституційного провадження у справі невідкладним  (§ 47 Регламенту) та про можливі заходи щодо забезпечення конституційної скарги (§ 46 Регламенту).

Питання про визнання конституційного провадження у справі невідкладним розглядається на засіданні Сенату виключно за пропозицією Судді-доповідача у справі. Про визнання конституційного провадження у справі невідкладним обов’язково  постановляється ухвала.

Забезпечувальний наказ, в якому встановлюється тимчасова заборона вчиняти певну дію державному органу, є винятковою мірою, яка застосовується з метою запобігти незворотнім наслідкам, що можуть настати у зв’язку з виконанням остаточного судового рішення, видається виключно Великою палатою Конституційного Суду України.

Забезпечувальний наказ після його підписання невідкладно направляється до органу, посадовій особі, на яких покладено його виконання, та суб’єкту права на конституційну скаргу.

Центр віктімізації Чорнобильської катастрофи підготував відповідні клопотання на ім’я Судді-доповідача, які будуть оприлюднені в разі потреби спільноти.

Ігор Бургас

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.