ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

План заходів пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської трагедії на контролі

Опубликовано: 7 Сентябрь, 2021

2 вересня 2021р., у приміщенні виконкому під головуванням Олександра Грицаєнка відбулася нарада з питань виконання плану заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської трагедії у Лубенській територіальній громаді.

Возможно, это изображение (6 человек, в том числе Віктор Собко, люди сидят и в помещении)
Члени організаційного комітету разом з очільниками та членами чорнобильських організацій, що здійснюють свою діяльність на території громади, зібралися, щоб обговорити ще не вирішені питання, пов’язані з відзначенням 35-х роковин аварії на ЧАЕС.

Насамперед, Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко проаналізував План тематичних заходів та обговорив з присутніми хід його виконання. Зазначено, що станом на сьогодні виконано близько 95 відсотків запланованого. Інформацію про виплати особам, постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, які проводяться з місцевого та державного бюджетів, надав начальник УСЗ Віктор Щербак.

Найбільш актуального звучання на нараді набуло питання виготовлення та встановлення пам’ятника учасникам наслідків аварії на ЧАЕС – ветеранам 25-ї мотострілецької дивізії у Сквері третього тисячоліття. З приводу цього доповідав начальник відділу містобудування та архітектури, головний архітектор міста Андрій Шмонденко, який надав фахові пояснення стосовно доцільності встановлення пам’ятного знака на визначеному місці у районі військового містечка.

На нараді було заслухано багато думок та пропозицій від присутніх ліквідаторів та вкотре обговорено ескізний проєкт пам’ятного знака, наданого чорнобильськими організаціями.

Наразі питання доопрацьовується, оскільки члени громадських чорнобильських організацій будуть розглядати варіанти місця можливого розташування пам’ятного знака та його ескізів, розроблених відділом містобудування та архітектури та, власне, самими ліквідаторами.

Результат розгляду цього питання стане відомий на наступних засіданнях.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.