ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

ПОЗДРАВЛЯЕМ!!

Опубликовано: 5 Январь, 2022

ПЕРШИЙ ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН САХНОВЩИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Створення нових територіальних одиниць принесло чимало новацій, зокрема і в нагороди місцевого значення. Звання «ПОЧЕСНОГО ГРОМАДЯНИНА САХНОВЩИНСЬКОГО РАЙОНУ» змінило звання «ПОЧЕСНОГО ГРОМАДЯНИНА САХНОВЩИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ». Першим почесним громадянином нашої громади став Микола Олексійович МОКЛЯК, це звання присвоєно Миколі ОЛЕКСІЙОВИЧУ рішенням XІV сесії VІІІ скликання від 24 листопада 2021 року й урочисто вручено Сахновщинським селищним головою Володимиром СУЄЦЬКИМ 23 грудня.

 

Звання почесного громадянина присвоєно Миколі Олексійовичу за багаторічну сумлінну працю, високий рівень професійної майстерності, творчий підхід до реалізації сучасної державної політики, активну громадську діяльність, наполегливу роботу по захисту прав та інтересів потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Микола Олексійович МОКЛЯК народився 14 серпня 1954 року в селищі Сахновщина. У 1971 році здобув повну середню освіту в Сахновщинській ЗОШ №1, у 1977 році – вищу освіту в Харківському інституті механізації й електрифікації сільського господарства. Працював інженером-механіком у колгоспі ім. Леніна Сахновщинського району, заступником керуючого Сахновщинського районного об’єднання «Сільгосптехніка». З 1982 року – інструктор райкому партії, голова партійної комісії, другий секретар райкому партії. 1988-1992 роки – головний інженер районного управління агропромислового комплексу. 1992-2000 роки – заступник голови Сахновщинської районної державної адміністрації. 2000-2005 роки — начальник Сахновщинської дільниці Лозівського підприємства газового господарства. 2005-2015 роки – завідуючий сектору контролю апарату Сахновщинської районної державної адміністрації. На кожній з посад Микола Олексійович проявляв себе як справжній професіонал: відповідальний, принциповий, вимогливий до себе і до підлеглих.

У 1986-1987 роках Микола Олексійович МОКЛЯК брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, як заступник командира роти. Неодноразово був відзначений командуванням грамотами та листами подяки за якісне виконання робіт з ліквідації аварії.

Спогади Миколи Олексійовича про ті часи наведено у книзі «Нас об’єднала всіх Полин-зоря», авторства наших земляків В.І. ПРЯДКА та Ю.М. КОБИ:

«За повісткою райвійськкомату в середині грудня 1986 року був направлений на збори, які проходили в 25-ій бригаді хімічного захисту, що дислокувалася в с. Ораному. Приємно було узнати, що прибув на заміну Григорію Миколайовичу БАЛЮКУ, який був на посаді заступника командира роти по політичній частині в 1-ому батальйоні спеціальної обробки. Командиром батальйону був полковник В. ПЕТРОВ, замполітом – О. СУХОВ, секретарем партійної організації – старший лейтенант В. ПАШКОВ. Саме під командуванням цих людей і проходила моя служба. Важким був період адаптації, але за робочими буднями цей час пройшов швидко. Разом із бійцями роти довелося займатися дезактивацією підвальних приміщень (всього 1005) під третім енергоблоком. Збирали й виносили радіаційне забруднене сміття, бетонували фундамент, стіни та підлогу цих приміщень…

… За 88 днів перебування на зборах я 40 разів їздив на станцію, отримав дозу опромінення в 25 рентген. Повернувся до Сахновщини 14 березня 1987 року…».

Микола Олексійович МОКЛЯК — учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії, має інвалідність ІІ групи. Двічі обирався депутатом Харківської обласної та тричі – Сахновщинської районної рад.

З 2015 року Микола Олексійович – голова Сахновщинського районного об’єднання інвалідів «Союз Чорнобиль України».

За цей час чорнобильцями Сахновщинського краю при безпосередній участі голови об’єднання зроблено ремонт двох палат в терапевтичному відділенні Сахновщинської центральної лікарні, Кімнати чорнобильської слави, зали «Відомі люди Сахновщинського краю» в Сахновщинському історико-краєзнавчому музеї, палат в кардіологічному та неврологічному відділеннях обласного диспансеру радіаційного захисту населення. За його ініціативи палати обладнано меблями, холодильниками.

Діяльність Миколи Олексійовича на посаді голови районного об’єднання неодноразово відзначена грамотами Сахновщинської райдержадміністрації та районної ради, Почесними грамотами Харківської обласної ради. Нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (2006 рік), почесною відзнакою Харківської обласної ради «Слобожанська слава» (2019 рік), Слобожанською почесною відзнакою «Чорнобильська пошана», відомчими чорнобильськими нагородами.

Активний та ініціативний Микола Олексійович не лише у професійній діяльності, друзі жартівливо називають його «живчиком» або «локомотивом».

Показовим щодо життєвої позиції Миколи Олексійовича МОКЛЯКА є запис його однокласників у книзі відгуків Сахновщинського історико-краєзнавчого музею від 21 серпня 2021 року:

«Дякуємо працівникам музею та нашому однокласнику МОКЛЯКУ М.О. за величезний вклад у збереження історії рідного краю, за створення сучасних експозицій музею».

Свою місію Микола Олексійович вбачає у захисті прав та інтересів людей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС; у збереженні пам’яті про ті страшні події; у вихованні в молодого покоління поваги до ліквідаторів та їх подвигу.

Щиро переконані, що життєвий та професійний шлях Миколи Олексійовича МОКЛЯКА є прикладом для наслідування, тому саме йому випала честь стати ПЕРШИМ ПОЧЕСНИМ ГРОМАДЯНИНОМ САХНОВЩИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ.

Вітаємо Миколу Олексійовича!

Зичимо міцного здоров’я, нових звершень та успіхів у справі свого життя, сімейного затишку та благополуччя!

Заступник голови
Сахновщинського районного
об’єднання інвалідів
«Союз Чорнобиль України»
Володимир ПРЯДКО

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.