ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

О внесении изменений в Закон Украины

Опубликовано: 22 Февраль, 2016

О внесении изменений в Закон Украины «О статусе и социальной защите граждан, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы» относительно социальной защиты пострадавших лиц

Заключение к проекту закона Украины от 10.02.2015 № 2093
Дата рассмотрения: 15.02.2016 Карта проходжения проекта

вр

Висновок відповідального комітету

На розгляд Верховної Ради України у другому читанні вноситься проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо соціального захисту постраждалих осіб)» (реєстр. N 2093 від 24.04.2015 р.) (доопрацьований), поданий народними депутатами України Марченком О. О., Арешонковим В. Ю., Королевською Н. Ю., Москаленком Я. М., Томенком М. В., та прийнятий Верховною Радою України за основу 4 лютого 2016 року за наслідками розгляду у першому читанні, із скороченням строку подання зауважень і пропозицій наполовину.

У законопроекті пропонується частково відновити дію пунктів та статей Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зміни до яких внесені Законом України від 28.12.2014 N 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України».

Пропонується також надати право неповнолітнім дітям та/або дружині (чоловіку) померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеного до категорії 1, незалежно від наявності причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою, на пільги, якими він користувався за життя. У законопроектіпередбачається запровадження щорічного медичного обстеження (диспансеризації) та лікування у спеціалізованих медичних закладах осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження.

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув на своєму засіданні 15 лютого 2016 року зауваження і пропозиції, які надійшли від суб’єктів права законодавчої ініціативи дозаконопроекту, зокрема, було подано 19 пропозиції народних депутатів України, 11 з яких пропонується врахувати, 8 — відхилити.

Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України завізувалозаконопроект без зауважень.

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи прийняв рішення: рекомендувати Верховній Раді України проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо соціального захисту постраждалих осіб)» (реєстр. N 2093) прийняти в другому читання та в цілому як Закон.

Доповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України від Комітету визначено народного депутата України, Голову Комітету Томенка Миколу Володимировича.

 Голова Комітету   М. Томенко

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.