ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

На прохання

Опубликовано: 27 Март, 2020

Если есть возможность прошу выслать в Word «Зразок Заяви до Уповноваженого ВРУ з прав людини Серія А Категорія 2 3».

Богданов О.А. (obogdanov@ukr.net)

Уповноваженому
Верховної Ради України
з прав людини

Денісовій Л. Л.
01008, м. Київ-08, вул. Інститутська, 21/8
hotline@ombudsman.gov.ua

Людина і Громадянин України
________________________
учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи
Категорія ___, Серія А, № _______________
___________________________________
(Адреса)
Е-mail: ____________________
Тел.: ______________________

 

ЗАЯВА

 26.04.1986 р. в Україні сталася трагедія, яку весь світ визнав як Чорнобильську катастрофу — катастрофу планетарного масштабу.

У зоні виконання робіт по ліквідації аварії склалися незвичайні, надзвичайні обставини та умови роботи, невластиві професії громадян залучених до ліквідації аварії.

До участі у ліквідації Чорнобильської катастрофи були залучені різні категорії громадян (військовозобов’язані та цивільні).

Я, _____________________________________________ , один з 188343 учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи за даними Міністерства Соціальної Політики України (станом на 01.01.2020 р.) (Лист МСП від 25.02.2020 р. № 88/0/3-20), був відряджений з підприємства та брав безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи та її наслідків у _________ році, ознайомився з інформацією Ініціативної групи, яка розміщена на офіційних ресурсах — на сайтах:

З інформації, яка була оприлюднена на сайтах (звернення Ініціативної групи до Президента України від 02.02.2020 року, до Голови Верховної Ради України від 03.03.2020 року, до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 04.03.2020 року мені стало відомо, що вищим органом законодавчої гілки влади — Верховною Радою України та вищим органом виконавчої гілки влади — Кабінетом Міністрів України, штучно створені умови (недолугими Законами та Постановами) прямої дискримінації та геноциду по відношенню до цивільних громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою виконання робіт по ліквідації Чорнобильської катастрофи та її наслідків.

Особливо мене вразили Реальні цифри сьогодення: 

Пенсії 131 088 безпосередніх учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи зі 188343 (загальна кількість станом на 01.01.2020 р.) знаходяться у діапазоні до 3000 грн.

Ось така шана від держави, яка взяла на себе обов’язок відшкодування шкоди заподіяної здоров’ю громадянам які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи та ціною свого здоров’я врятували весь світ від ядерної чуми у 1986 році.

Також я вперше дізнався про те, що згідно  НРБ 76/87 (мовою оригіналу):

«2. Категории облучаемых лиц и группы критических органов.

2.1. Устанавливаются следующие категории облучаемых лиц:

4.15. Лица, привлекаемые для проведения аварийных и спасательных работ, на этот период приравниваются к персоналу».

Тобто, я — цивільний громадянин, який був відряджений з підприємства з метою виконання робіт з ліквідації наслідків аварій, катастроф і стихійних лих, входив (тимчасово) до штату та прирівнювався до персоналу Чорнобильської АЕС і визначався як «Категорія А» у відповідності до НРБ 76/87, тому наразі я отримав Посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» з визначенням «Категорія  ___  Серії А», яка відповідає «Категорії А» персоналу ЧАЕС.

Але чомусь посадові особи управлінь праці та соціального захисту населення районного рівня свого часу мене про це не поінформували.

Мена також не повідомили про мої права та можливості щодо прирівнення мене до персоналу ЧАЕС та залучення до цивільної оборони.

Мені не зрозуміле законодавство України, згідно з яким працівники ЧАЕС (начебто за участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи) наразі мають пенсії понад 12000 грн, в той час коли громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації цієї катастрофи, які прирівнені до персоналу отримують пенсії у розмірі до 3000 грн.

Також вважаю недолугим Закон України № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» згідно якого люди, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи в однакових умовах в один і той же час і в одному й тому ж самому місці, отримують різні пенсії та компенсації які відрізняються в рази.

Так де ж тут справедливий і неупереджений розподіл бюджету України???

Такий факт несправедливого відношення до громадян різних категорій, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи вважаю ознакою прямої дискримінації по відношенню до мене, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Категорія __ Серія А, як це визначено в моєму посвідченні, а також по відношенню до всіх громадян,  які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи відповідної категорії.

Я повністю погоджуюсь з висновками Ініціативної групи та

Заявляю: 

про порушення моїх Конституційних Прав і Свобод Людини і Громадянина, дискримінацію та геноцид по відношенню до мене, громадянина, який був відряджений з підприємства з метою виконання робіт по ліквідації Чорнобильської катастрофи та її наслідків,

Вимагаю:

вжити рішучих заходів щодо наведення Конституційного ладу у Державі Україна щодо питань Чорнобильської проблематики, усунення дискримінації по відношенню до громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою виконання робіт по ліквідації Чорнобильської катастрофи та її наслідків, та встановлення соціальної справедливості по відношенню до всіх категорій громадян, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи та її наслідків, і тих, які з різних причин постраждали від радіаційного впливу та інших шкідливих чинників, для чого на законодавчому рівні у Верховній Раді України необхідно визначити статуси всіх вищезазначених категорій громадян, облікувати їх у Державному реєстрі та застосувати «Універсальну формулу відшкодування шкоди заподіяної здоров’ю». 

Відповідь прошу вислати за моєю адресою та продублювати її на електронну адресу: __________________________ з обов’язковим повідомленням за телефоном: __________________.

З повагою,
громадянин України
_____________     ______________
(Підпис)             (П. І. Б.)

“____” ____________ 2020 р.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.