ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

На Полтавщині готуються до відзначення 35-их роковин Чорнобильської трагедії

Опубликовано: 6 Апрель, 2021

До 35-роковин аварії на Чорнобильській АЕС планують провести Хресну ходу у Полтаві, посадити троянди біля пам’ятного знаку в обласному центрі та долучитися до акції “Запали свічку в пам’ять Чорнобильської трагедії”.

Також спільно з полтавською дирекцією АТ “Укрпошта” презентують серію поштових марок, присвячених пам’яті нашого земляка, уродженця Лубенщини, Героя України Олександра Лелеченка.

На апаратній нараді директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко представила обласний план заходів.

“Національним музеєм Чорнобиль спільно з низкою громадських організацій, командою ліквідаторів, експертів та культурних діячів до 35-роковин створено сайт CHORNOBYL35.com, розроблено унікальну айдентику та заплановано віртуальну виставку експонатів ARTEFACT, онлайн зустрічі чорнобильців з усього світу та інтерактивну виставку з доданою реальністю мобільного додатку Chornobyl App, організувати яку зможе кожен, після заповнення спеціальної форми на сайті”, – зазначила Вікторія Пилипенко.

За словами директора Департаменту культури і туризму ОДА Ірини Удовиченко, 26 квітня у приміщенні Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя організують фотовиставку “1986 – 2021 Чорнобиль”.

Також планується показ вистави сучасного драматурга Павла Ар’є “Чорнобиль. Зона, 30 кілометрів людяності”. Із 27 по 29 квітня готується показ вистави сучасного драматурга Неди Нежданної “Чорнобиль. Заблукані втікачі”.

“Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського готує серію коротких відео-інтерв’ю з колишніми воїнами строкової служби – учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС та науковцями музею. У бібліотеках проведуть вечори-реквієми та виставки-панорами”, – додала Ірина Удовиченко.

Як повідомила директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмили Корнієнко, у Полтавській області на обліку перебуває 19338 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Цього року на виконання державної програми соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в поточному році виділено 53,1 млн грн. Додаткова соціальна підтримка цієї пільгової категорії осіб на рівні області здійснюється в межах Комплексної програми.

“У межах програми на виконання заходів виділено 13 млн грн. Це на 17 % більше, ніж в минулому році. Актуальним залишається питання оздоровлення чорнобильців І категорії. Цього року майже вдвічі буде збільшено фінансування на санатроно-курортне оздоровлення учасників ліквідації аварії на ЧАЕС І категорії”, – зазначила Людмила Корнієнко.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.