ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

На Вінниччини розпочато підготовку до відзначення 35 роковин трагедії на ЧАЕС

Опубликовано: 18 Февраль, 2021

Сьогодні, 18 лютого, під головування першого заступника голови ОДА Наталі Заболотної відбулось засідання  організаційного комітету з підготовки до відзначення на Вінниччині 35 роковин трагедії на ЧАЕС.

Серед учасників організаційного комітету були присутні представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, представники і голови профільних комісій обласної Ради, а також голова координаційної ради громадських чорнобильських організацій Петро Осадчук.

Учасниками обговорено ряд заходів для вшанування ліквідаторів – чорнобильців, які цьогоріч заплановано в рамках відзначення роковин аварії на ЧАЕС як на обласному, так місцевому рівнях.

Звертаючись до присутніх Наталя Заболотна зауважила: «На Вінниччині вже розпочато підготовку до відзначення 35-х роковин Чорнобильської катастрофиНаразі ведеться системна робота профільними департаментами та Координаційною радою громадських організацій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи м. Вінниці та Вінницькій області задля налагодження співпраці з громадськими організаціями чорнобильців та належної підготовки до відзначення роковин трагедії на ЧАЕС».

Цьогоріч в області передбачається проведення ряду соціальних, культурних, мистецьких, освітніх, науково-просвітницьких заходів.

Зокрема, вперше, в рамках відзначення на Вінниччині роковин Чорнобильської трагедії, за участі театру «Арабески» (м.Харків), організовано показ вистави «Українські катастрофи ХХ ст. – Чорнобиль».

Крім того, відбудеться презентація книги М. Ястремського, виданої коштом обласного бюджету, «Шлях у 25 років» про діяльність Вінницької міської організації «Союз Чорнобиль України» та видання буклету до 35-х роковин Чорнобильської трагедії «Пам’ять моя, Чорнобиль».

Ще однією новацією серед заходів, приурочених до 35-х роковин аварії на ЧАЕС, є пам’ятна посадка лісу, що відбуватиметься в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

«25-26 квітня відбудеться низка заходів із вшанування пам’яті учасників ліквідації аварії на ЧАЕС за участю керівництва області. Зокрема, мітинг-реквієм та покладання квітів і вінків до пам’ятника жертвам чорнобильської катастрофи. Разом з тим, 26 квітня відбудеться церемонія погашення пам’ятної поштової марки приуроченої 35 роковинам трагедії на ЧАЕС», — повідомила Наталя Заболотна.

За підсумками обговорення попередньо запропонованого плану заходів учасниками організаційного комітету внесено відповідні пропозиції та підтримано озвучений Наталею Заболотною план заходів для подальшого затвердження розпорядженням голови ОДА.

Источник:

Один комментарий на «“На Вінниччини розпочато підготовку до відзначення 35 роковин трагедії на ЧАЕС”»

  1. Вова:

    Тухта самой чистой воды. Представителя ВГОИ СЧУ — не включили в оргкомитет, это впервые за многие годы. Книгу парторга Ястреского переиздают за наши деньги уже раз пять, и восхваляют в этой книге самых больших ликвидаторов, которые брали взятки, воровали гуманитарку, но всегда были возле власти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.