ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Сахновщина. Нас всіх об’єднала Полин-зоря

Опубликовано: 3 Май, 2018

Вже 32 роки поспіль ми згадуємо найбільшу техногенну та екологічну катастрофу сучасності.

День 26 квітня розпочався із покладання квітів до пам’ятника загиблим чорнобильцям. У церемонії покладання квітів узяли участь голова райдержадміністрації І. Котула, заступник голови районної ради В.  Яцина, селищний голова В. Сидоренко, помічник народного депутата України А. Гіршфельда С. Швидкий, учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, вдови ліквідаторів, районного відділу ГУ ДСНС України, представники громадськості та духовенства – всі схилили голови в пам’ять тих, хто захистив у свій час рідну землю від «мирного атома».

Присутні, вшанували пам’ять ліквідаторів, які загинули внаслідок аварії на ЧАЕС, хвилиною мовчання.

Після мітингу-реквієму настоятель Свято-Покровського храму о. Іоанн провів панахиду за загиблими та померлими учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Після цього бажаючі мали змогу відвідати Чорнобильську кімнату «Нас всіх об’єднала Полин-зоря» в районному історико-краєзнавчому музеї., де голова Сахновщинського районного об’єднання інвалідів «Союз Чорнобиль України» М. Мокляк провів екскурсію та розповів про славний подвиг ліквідаторів.

Також у музеї була представлена фотовиставка «Чарівний об’єктив», яку презентував в районному історико-краєзнавчому музеї перший голова районного об’єднання інвалідів «Союз Чорнобиль України», учасник ліквідації на Чорнобильській АЕС Ю. Коба.

Директор районного музею Н. Прядко зазначила, що фотовиставка в музеї проводиться вперше й недаремно її приурочено Дню Чорнобильської трагедії, так як Юрій Михайлович є ліквідатором на ЧАЕС, і його життя розділено на 2 етапи – до і після Чорнобильської катастрофи.

У світлинах відтворені портрети юних сахновщан, місцеві пейзажі, прекрасні куточки Харкова, санаторію «Роща», Канева, Києва, Чигирина та Одеси.

Заступник голови райдержадміністрації П. Волошин, голова селищної ради В. Сидоренко, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту РДА Л. Волошина організатору фотовиставки Ю. Кобі висловили слова подяки за вміння бачити прекрасне, за збереження крупиць історії та пам’яті Сахновщинського краю, за миттєвість фотографії, частинку душі й настрою, адже мить — це вічність, а фотограф ловить мить, щоб вона стала вічністю.

 О. Володимиров

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.