ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Нагороди ветеранам-чорнобильцям

Опубликовано: 9 Июль, 2016

Упродовж тридцяти минулих років наша Церква возносить молитви про жертв аварії на Чорнобильській АЕС, розділяючи скорботу рідних і близьких, все вистраждане чорнобильцями-ліквідаторами. 

Через призму Страждань Христових ми споглядаємо подвиг героїв Чорнобиля. Саме вони в перші години після аварії зробили все, щоб приборкати радіоактивне полум’я і врятувати життя іншим. Господь навчає нас через Святе Євангеліє: «Нема більшої від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх» (Ін 15, 13).

В благословення за старанні труди на славу Святої Церкви Грамотами Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, за поданням Митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, намісника Святої Успенської Києво-Печерської Лаври, була удостоєна група ветеранів-чорнобильців України, в тому числі активісти Лубенської міської громадської організації «Ветерани Чорнобиля» на чолі з її головою Віктором Собком.

В дні Святої Троїцької неділі, за благословенням Митрополита Полтавського і Миргородського Филипа (Осадченко), священноархімандрита Мгарського монастиря, після молебня в Спасо-Преображенському соборі обителі, Грамоти Предстоятеля Української Православної Церкви вручив клірик Мгарського монастиря протоієрей Борис.

На церемонії були присутні Голова Правління ВГО «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» Володимир Проскурін, перший заступник Голови Правління ВГО «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» Петро Прокопенко, президент Українського історичного товариства «Чорнобиль Ноосфера» Юрій Ворошилов, чорнобильці Лубенщини.

Від імені ветеранів-чорнобильців Петро Прокопенко висловив подяку Святій Православній Церкві за її щоденне молитовне піклування за мир в країні: «Сьогодні, коли у світі розгул тероризму, а в нашій країні продовжуються військові дії, питання миру, питання безпеки атомної енергетики стають усе більш гострими. І ми, ветерани чорнобильського руху, це особливо розуміємо і відчуваємо!»

Петро Прокопенко привів слова Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви з його пастирського Послання з нагоди 30-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції: «Ми пригадуємо, що Чорнобильська аварія сталася в часи, коли наш народ ще перебував у атеїстичному затьмаренні. Проте, вона змусила мільйони людей шукати відповіді на питання про духовні причини того, що сталося. Справжньою першопричиною катастрофи на Чорнобильській АЕС є не фатальна випадковість, не якась технічна помилка бездушної електронної машини, а втрата людиною зв’язку з Богом, втрата пам’яті про Свого Творця, втрата джерела справжнього життя, без якого, все, до чого причетна людина, спотворюється смертю».

Також Петро Прокопенко зазначив: «Порушення Конституції України, законів України з боку деяких можновладців, як наслідок втрати ними джерела справжнього життя, в нашій країні стають вже системою. Порушення прав людей, порушення, а то й відміна соціальних гарантій, встановлених чорнобильцям як відшкодування нанесеної шкоди, втручання в діяльність об’єднань громадян з боку держави, тощо, вже стають, на жаль, звичними. Наша тисячолітня Руська Православна Церква, яка народилася в Києві і завжди була зі своїм народом, залишиться нашою Святою Церквою і ми, миряни, в будь-який час станемо на її захист від зовнішнього втручання. Згідно нашого законодавства, Церква відокремлена від Держави, а Держава від Церкви. І ми, миряни, хочемо нагадати деяким депутатам, що їхнє втручання у справи Церкви є прямим порушенням державного закону. Я б радив таким депутатам краще подумати, як виконувати свої прямі обов’язки, які вони мають по відношенню і до чорнобильців, і до нашого народу в цілому, а церковні питання, як правильно сказав нещодавноПредстоятель УПЦ: «Христос, Який є Головою нашої Церкви, вирішить без них».

Після спільної молитви клірик Мгарського монастиря протоієрей Борис ознайомив чорнобильців з сьогоденням монастиря та його історією. Завершила цю зустріч домовленність про подальшу співпрацю на благо простих людей.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.