ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Чергова відписка Мінсоцполітики України на звернення ВГОІ «Союз Чорнобиль України»

Опубликовано: 22 Июль, 2015

андреев_СЧУНарешті дочекалися відповіді від Мінсоцполітики України на звернення ВГОІ «Союз Чорнобиль України» до Кабінету Міністрів України №234 від 08.06.2015 та №237 від 10.06.2015 щодо посилення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, останнє з яких було підписане учасниками протестної акції біля будівлі Кабінету Міністрів України 10 червня 2015 року.

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Всеукраїнська громадська
організація інвалідів
„Союз Чорнобиль України»

«Про розгляд звернення Всеукраїнської
громадської організації інвалідів
„Союз Чорнобиль України»

Департамент соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи розглянув звернення Всеукраїнської громадської організації інвалідів „Союз Чорнобиль України» щодо посилення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і в межах компетенції повідомляє.

Щодо пенсійного забезпечення

З 01.01.2015 року Законом України „Про внесення змін до деяких законів України та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 29.12.2014 № 76-УШ внесено зміни до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(далі — Закон), зокрема, до статті 54 Закону, якими передбачено, що умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону, а також розміри пенсій, нижче яких не може виплачуватися пенсія по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, тобто як для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС так і потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно із Законом України „Про Державний бюджет України на 2015 рік» розміри мінімальних пенсійних виплат, які залежать від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2015 будуть автоматично збільшені у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Щодо забезпечення житлом   

Фінансування видатків для забезпечення житлом громадян пільгових1 категорій у 2014 році планувалося здійснювати в межах бюджетних призначень, передбачених Мінсоцполітики за бюджетною програмою 2501100 „Забезпечення житлом інвалідів війни, воїнів-інтернаціоналістів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інвалідів по зору та слуху, військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, для відселення їх із закритих та віддалених від населених пунктів військових гарнізонів». Згідно із Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік» усі призначення за вказаною бюджетною програмою було знято.

Варто зазначити, що 01.08.2014 Мінсоцполітики надало Міністерству фінансів пропозиції щодо необхідності при підготовці проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2015 рік» врахувати потребу у видатках, для забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської]1 катастрофи, що перебувають на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування. Однак у державному бюджеті на 2015 рік кошти на вказану бюджетну програму не передбачені.

Відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2015 рік» заплановані видатки за бюджетною програмою КПКВК 3511090 «Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України» в сумі 1,1 млрд гривень. У зв’язку з цим Мінсоцполітики звернулося листом від 09.04.2015 до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з проханням врахувати у 2015 році кошти на придбання житла пільговим категоріям населення, зокрема громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що перебувають на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування, під час розподілу державних капітальних видатків за вищезазначеною бюджетною програмою і у разі виділення капітальних видатків питання забезпечення житлом зазначеної категорії громадян буде розглянуто в установленому порядку.

Щодо санаторно-курортного лікування та медико-санітарного забезпечення

Пріоритетом соціальної політики в Міністерстві є соціальна захищеність інвалідів внаслідок Чорнобильської катастрофи та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи. У зв’язку з прийняттям вищезазначених змін право на щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними   путівками   або   путівками   на   відпочинок   мають   особи,   які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1, та діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Разом з тим на реалізацію основних завдань за бюджетною програмою „Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у Державному бюджеті України на 2015 рік передбачено кошти в обсязі 60,3 мли грн, що на ЗО % більше, ніж у 2014 році.

Щодо створення Національного організаційного комітету з відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії

Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України А. Яценюка до постанови Верховної Ради України від 22.04.2015 № 348 — VIII „Пре Рекомендації парламентських слухань на тему: „Про зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, об’єкт „Укриття» та перспективи розвитку зони відчуження» Міністерству екології та природних ресурсів України доручене розробити та затвердити план заходів до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Директор Департаменту                О. Дейнега

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.