ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Михайло Черняк на особистому прийомі громадян прийняв членів Ініціативної групи

Опубликовано: 29 Ноябрь, 2018

Інформаційне повідомлення Ініціативної групи з представлення інтересів та захисту Конституційних прав людини і громадянина, членів територіальних громад міста Харкова та Харківської області 28.11.2018р.

У ході прийому 28 листопада до заступника голови ХОДА зверталися здебільшого з питань, що стосувалися медичної сфери та сфери соціального захисту населення.

На прийом до заступника голови ХОДА в черговий раз звернулися члени Ініціативної групи з представлення інтересів та захисту Конституційних прав людини і громадянина, членів територіальних громад міста Харкова та Харківської області.

Одне з питань членів Ініціативної групи, що було порушено під час особистого прийому Михайла Черняка, стосувалося питання щодо організації роботи з обліку громадян, які безпосередньо брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи, в Державному реєстрі України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у сферах медико — соціального забезпечення, ведення та функціонування якого з червня 1997 року забезпечували МОЗ України та МНС України. Це питання порушувалося й під час минулих особистих прийомів.

Ініціативна група запропонувала підготувати та провести спільне засідання представників НКП”ОКСДРЗН”, Управління охорону здоров’я, Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації, Головного управління ДСНС України у Харківській області, керівництва Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради, Ініціативної групи з представлення інтересів та захисту Конституційних прав людини і громадянина, громадських організацій та об’єднань з метою організації належного функціонування на регіональному рівні Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щодо обліку громадян, які безпосередньо брали  участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи — катастрофи планетарного масштабу у повному обсязі у відповідності до вимог статті 16 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (796-12) та Постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 1997 р. № 571 «Положення про організацію і функціонування Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

«Після нашої останньої зустрічі ми виконали всі ваші рекомендації. Хочемо подякувати вам за те, що в нас настільки налагоджена взаємодія. Наша спільна робота є прикладом для інших регіонів, адже, зустрічаючись, ми постійно ділимося досвідом. У жодній області України немає настільки злагодженої роботи», — зазначили заявники.

Також члени Ініціативної групи нагадали заступнику голови ХОДА, що на останній зустрічі його було проінформовано, що на спільному засіданні членів Робочої групи при Харківській облдержадміністрації з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, — представників громадських об’єднань та Ініціативної групи з представлення інтересів та захисту Конституційних прав людини і громадянина, членів територіальних громад міста Харкова та Харківської області, яке відбулося 08.11.2018 року, розглядались питання координації спільних дій членів Робочої групи та спільним рішенням був затверджений проект Порядку денного наступного планового засідання зазначеної Робочої групи, яке відбудеться у першій декаді грудня на передодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Спільним рішенням учасників зазначеного засідання був затверджений наступний Порядок денний чергового планового засідання Робочої групи:

1. Запропонувати Робочій групі при ХОДА починати кожне засідання зі звіту про стан виконання попередніх рішень (доповідають посадові особи, представники громадських об’єднань, громадяни — члени Ініціативної групи, які були визначені на Робочій групі як відповідальні за виконання зазначених рішень).

2. Про стан та реалізацію вимог Постанови КМУ № 551 від 11.07.2018р.

3. Про стан ремонту в спеціалізованому медичному закладі НКП “ОКСДРЗН”.

4. Про виконання вимог Указу Президента України №196/2018 від 07.07.2018р.

5. Про виконання рішення Конституційного суду України від 17.07.2018р.

6. Інформація для ознайомлення учасників Робочої групи при ХОДА щодо системних проблемних помилок, закладених в законодавчій базі “чорнобильських” законів (наприклад, ЗУ №796-12 не приведено у відповідність до Основного Закону України — Конституції України та інше).

7. Про ситуацію в учбових закладах м. Харкова та Харківської області щодо реалізації державних гарантій, пільг та компенсацій.

8. Питання про реформування НКП “ОКСДРЗН” (заслухати інформацію)

9. Про участь представників силових структур та відомств у роботі комісії з питань визначення статусу та заміні посвідчень у відповідності до вимог Постанови КМУ № 551 від 11.07.2018р.

10. Про ситуацію в Харківській області щодо пересування пільгового контингенту громадян в громадському та міжміському транспорті.

Підняті питання викладені в доданих документах та на відео.

Хай щастить.

Слава Україні.

Слава українцям — громадянам України, які безпосередньо брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи — катастрофи планетарного масштабу та її наслідків, які постраждали від іонізуючого радіаційного впливу при виконанні своїх конституційних обов’язків перед державою та народом України та які потребують повного відшкодування державою Україна шкоди, заподіяної їх здоров’ю внаслідок Чорнобильської катастрофи – захисникам Вітчизни.

З приводу святкування у наступному місяці 14 грудня Дня вшанування ВАС та вашого ПОДВИГУ Ініціативна група бажає ВАМ ВСІМ  —  ГЕРОЯМ  УКРАЇНИ міцного здоров’я, належної поваги до ваших прав з боку ваших слуг – державних та місцевих службовців та посадовців, благополуччя, достатку, мирного неба та всього, всього самого найкращого.

В.Билоенко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.