ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

«ЛУБЕНЩИНА – ЦЕ ОПЛОТ ЧОРНОБИЛЬСЬКОГО РУХУ НА ПОЛТАВЩИНІ» — ВІКТОР ШКУРПЕЛА, ГОЛОВА ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ»

Опубликовано: 30 Сентябрь, 2018

За круглим столом зібрався сьогодні актив чорнобильських організацій району. Обговорювали багато нагальних питань, важливих для чорнобильців. Активними учасниками заходу були голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, перший заступник Сергій Сіряченко, заступник Ігор Нестеренко, голова обласної організації «Союз Чорнобиль України» Віктор Шкурпела, керуючий справами Засульської сільської ради Сергій Бойко, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, ЗМІ.

Голова правління громадської організації ветеранів та інвалідів Лубенського району «Союз Чорнобиль України» Микола Чудак оголосив порядок денний і запропонував вшанувати хвилиною мовчання всіх померлих побратимів. Але справа захисту чорнобильців продовжується і сьогодні, залишаючи Лубенщину одним з найактивніших регіонів, впевнений Віктор Шкурпела. «Лубенщина – це оплот чорнобильського руху на Полтавщині», — впевнений він.

Емоційно обговорювали впровадження Постанови Кабінету міністрів України від 11.07.2018 № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян». Багато питань виникало у учасників круглого столу з приводу оформлення архівних довідок та заміни посвідчень, роз’яснення за якими надавали начальник управління соціального захисту Наталія Ісаєнко, начальник відділу у справах інвалідів, ветеранів та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи управління соціального захисту населення.

Торкнулися також питання пенсійного забезпечення чорнобильців, інформацію з нього надавала Тамара Соломаха, начальник Лубенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Стосовно стану пільгового перевезення чорнобильців та інших пільгових категорій населення розповідала виконувач обов’язків начальника управління агропромислового розвитку, торгівлі, транспорту та залучення інвестицій Любов Логвин. Відмінності пільгового перевезення у населених пунктах, що входять до Засульської ОТГ окреслила Алла Дзюба, начальник управління соціального захисту населення Засульської сільської ради.

Засідання відбулося за два дні до роковин смерті першого голови правління громадської організації ветеранів та інвалідів Лубенського району «Союз Чорнобиль України» Василя Куксаня. Побратими переглянули фільм-згадку про нього та поклали квіти до місця поховання.

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.