ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Лист Білоцерківської МГО ВГОІ «Союз Чорнобиль України» щодо прийняття Закону України №76-VІІІ, який суттєво звужує, обмежує або ліквідовує соціальний захист чорнобильців.

Опубликовано: 15 Июнь, 2015

памятник белая церковьПрезиденту Всеукраїнської громадської організації інвалідів
«Союз Чорнобиль України» Березіну В.О.

У зв’язку з прийняттям Закону України № 76-VIII від 28.12.14 р. «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» суттєво звузили, обмежили та ліквідували існуючі права та свободи громадян України, що були визначені Конституцією України та Законами України, які регулюють соціальний захист.

Скасуванням певних пільг, гарантій та компенсацій незахищеним верствам населення, держава доводить своє небажання і неспроможність виконувати покладені на неї соціальні зобов’язання , чим порушує Конституцію України.

Звісно, ми всі розуміємо ситуацію в країні. Але Уряд, мабуть вважає, що тільки через такі щокові реформи можна вивести країну звідті де опинились і не вбачає в тому ані помилок, ані цинізму. Правда міністерство соціальної політики України, врахувавши роз’яснення Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України за № 3443/0/14-15/20 від 13.03.2015 року направило роз’яснення аж в квітні 2015 р. щодо застосування норм статті 60. Добре, що виправили хоч одну помилку, яку допустили законодавці.

Ще в березні 2013 року вийшла Постанова КМУ № 261 «Деякі питання організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка ліквідаторам 2-ї категорії санаторно- курортне лікування підмінила відпочинком.

На сьогоднішній день взагалі забули не лише про ліквідаторів другої категорії, а і про евакуйованих із ЗО км зони. Ми всі знаємо, що більшість ліквідаторів другої категорії дуже хворі люди, які маючи низку причин не змогли своєчасно зробити зв’язок своєї хвороби з впливом Чорнобильської катастрофи, а зараз це майже не можливо. Так само і евакуйовані які були до десяти днів в зоні, перебуваючи під впливом радіоактивного опромінення, виконували різні роботи, в т.ч. і пов’язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, залишились поза увагою. Пенсія їм нараховується на загальних підставах, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» і становить 1000-1500 грн. Цих грошей їм часто не вистачає на лікування, не кажучи про решту потреб для життя.

Закон України № 76-УШ від 28.12.14 р. відібрав у ліквідаторів 2-ї категорії таке необхідне для них санаторно-курортне лікування. Адже вони собі його дозволити не можуть, маючі таку маленьку пенсію. Хіба це справедливо, що ліквідатор 2-ї категорії одержує мізерну пенсію в той час, як вдова ліквідатора 1-ї категорії отримує по вісім тисяч, а то і більше. Ні, ні в яком; разі ми не проти того, що вдови отримують достойну пенсію. Ми проти того, що забули про другу категорію.

Не слід забувати, що статус ліквідатора 2-ї категорії маютьлюди, які першими приймали участь в ліквідації аварії на ЧАЕС, в 1986 р. їх залишилось не багато і з кожним роком стає все менше.

Основним напрямком діяльності нашої організації — сприяння соціального захисту людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тому просимо вас посприяти відновленню санаторно-курортного лікування для другої категорії. Ці люди заслужили на достойне існування . Можливо, завдячуючи їм, ми сьогодні і живемо на планеті Земля.

Голова Білоцерківської міської громадської організації
Всеукраїнської громадської організації інвалідів
«Союз Чорнобиль України»                             Т.І. Копачевська

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.