ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Лисичанській громадській Чорнобильській організації — 30 років

Опубликовано: 18 Ноябрь, 2020

27 жовтня 1990 року Лисичанські чорнобильці провели установчі збори по створенню міської громадської організації «Союз Чорнобиль».

Саме ця дата стала днем заснування Лисичанської міської громадської організації «Союз Чорнобиль», яка об’єднала в своїх лавах всіх, хто постраждав від аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Тисячу сто вісімдесят сім лисичан взяли участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Вони їхали на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС не зображати страждання, а виконувати завдання держави.

З того далекого 90-го року минулого століття минуло тридцять років.

З дня утворення і по сьогоднішній день громадська організація «Ветерани Чорнобиля м. Лисичанськ», що стала правонаступницею Лисичанської міської громадської організації «Союз Чорнобиль», займає активну позицію у громадському житті міста.

За ці роки організація внесла величезний внесок у вирішення питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розвиток чорнобильського руху, збереження пам’яті про події в Чорнобилі.

За всім цим стояли і стоять люди з активною життєвою позицією, з гарячими душами і серцями.

Напередодні ювілею слід згадати керівників нашої міської громадської організації «Союз Чорнобиль» — це Анатолій Петрович Нікішин, Володимир Валентинович Мішин, Таїсія Григорівна Ніжинець, Валерій Васильович Глебін, Олексій Іванович Малік, кожен з них зробив внесок у становлення, збереження і діяльність чорнобильської громадської організації міста.

Надійним помічником керівників організації був і є актив організації — правління, члени якого завжди готові прийти на допомогу, підставити плече в найважливіших життєвих ситуаціях.

Цього дня ми щиро дякуємо:

— Управлінню праці та соціального захисту населення м. Лисичанська та начальнику управління Олені Андріївні Єздаковій, всім фахівцям управління за їх увагу, терпіння і допомогу учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

— Лисичанській багатопрофільній лікарні, її головному лікарю Григорію Михайловичу Старченку, завідуючим і лікуючим лікарям відділень за допомогу в створенні спеціалізованих палат в неврологічному і кардіологічному відділеннях, наданні ліжко-місць в інших відділеннях для лікування учасників ліквідації наслідків на ЧАЕС;

— Головним лікарям Центрів первинної медико-соціальної допомоги № 1 Тамарі Миколаївні Яїцькій та № 2 Валентині Федорівні Шепеленко, дільничним і сімейним лікарям цих центрів за їх невтомну працю по лікуванню ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Ми перед Вами в боргу;

— Керівникам міста за створення пам’ятного знака «Землякам Чорнобильцям».

Дорогі Чорнобильські побратими!

Від щирого серця вітаємо вас з цією славною датою — 30-річчям створення нашої міської чорнобильської організації.

Бажаємо всім членам організації здоров’я та щастя, миру та сімейного благополуччя, процвітання і нових звершень у громадській діяльності.

Нехай вас завжди супроводжує успіх та не покидає сила духу.

Правління громадської організації «Ветерани Чорнобиля м. Лисичанська» та голова правління Ігор Хричов

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.