ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

И если даже ты здоров…

Опубликовано: 5 Январь, 2021

Слова цієї пісні, як ніколи, актуальні. Я розумію, що не для читачів сайту “МИ ЧОРНОБИЛЬЦІ” небхідно пояснювати значення дати 26 квітня в історії людства і тої ціни, яку  заплатили, і ще, не один раз, заплатять ліквідатори чорнобильської катастрофи.  Але якось не по людяному виходить.

Вже на протязі багатьох років проводиться Міжнародна акція «Запали свічку» більш, ніж у 300 містах Європи.

Свідомі українці також долучились до цієї акції . Блогери на своїх сайтах, замість аватарки розміщують у цей день свічу й роз’яснюють мотиви такого вчинку. Чорнобильські організації закликають всіх небайдужих людей прийняти участь у заходах через доступні в їхньому регіоні засоби масової інформації. У містах Славутич та Припять така акція стала вже традиційною. Але з сумом доводиться усвідомлювати той факт, що в деяких населених пунктах  України, не лише ліквідатори, не приймають участь у даній акції, а й близькі родичі ліквідатора, якого вже немає серед живих.  Тому пропоную до 25 квітня 2021 року кожному читачу, дописувачу чи коментатору блогу “МИ ЧОРНОБИЛЬЦІ”  провести роз’яснювальну роботу серед свого оточення і докласти зусиль, щоб  Ви були почуті й  25 квітня, в кожному населеному пункті України, кожен житель України  запалив свічку пам’яті, там, де матиме можливість. Біля чорнобильських пам’ятників чи на підвіконні власного будинку. Від кожного з нас залежить, чи в змозі ми зміти реальне ставлення  українців до тих, хто врятував світ. У разі, якщо Ви соромитесь розповідати  дітям, онукам, сусідам про свою безпосередню участь в ліквідації Чорнобильської катастрофи, розкажіть про свого  знайомого-ліквідатора.           Запропонуйте, в найближчому до вас закладі освіти, поки є час, підготуватись й долучитись до акції.

На моє переконання, тільки спільними зусиллями ми здатні змінити уяву суспільства:

         До роботи. Час почав відлік. Від кожного з нас залежить,

 З повагою,

Олександр Неділько

Источник:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.