ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

З ювілеєм, шановний Леонід Степанович!

Опубликовано: 15 Октябрь, 2020

12 жовтня 2020 року свій 80-річний ювілей відзначив житель села Агрономічне, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії, бувший голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» — Ільченко Леонід Степанович.

Привітали ювіляра із визначною датою та Днем Захисника України голова районної державної адміністрації Євгеній Луценко, голова районної ради Тетяна Закревська, голова районної ветеранської організації Петро Василинич та голова Вінницької міськрайонної громадської організації «Асоціація жертв Чорнобиля» Володимир Мельник.

Висловили Леоніду Степановичу свою вдячність за героїзм та самопожертву, трудову діяльність та побажали міцного здоров’я, сімейного затишку, Божого благословення, життєвого оптимізму, бадьорості духу, любові та підтримки від чималої родини, мирного неба над головою та ще довгих років життя.

Окрім приємних та гарних слів, вручили грамоту районної державної адміністрації, районної ради та районної організації ветеранів, а також квіти та подарунки.

Ільченко Леонід Степанович народився 12 жовтня 1940 року в селі Мовчани Жмеринського району. Має статус ліквідатора аварії на ЧАЕС І категорії.

Навчався в Кацмазівській СШ Жмеринського району. З 1959-1962р.р. навчався в Українській сільськогосподарській академії за фахом агрохімія та ґрунтознавство в місті Київ. Трудовий шлях розпочав у Вінницькій державній сільськогосподарській дослідній станції на посаді наукового співробітника, а згодом завідувачем відділення землеробства з 1967-1975 р.р.

З 1978-1989 року працював завідувачем радіо-токсикологічним відділенням Вінницької проектно-пошукової станції хімізації с/г області.

Аварія на Чорнобильській АЕС в квітні 1986 року докорінно змінила життя багатьох поколінь, в тому числі і життя Леоніда Степановича. З 20 травня по 15 червня 1986 року був відправлений у відрядження з групою спеціалістів для проведення спеціального дослідження сільськогосподарських угідь, забруднених внаслідок аварії на ЧАЕС радіолокаційними речовинами в Чорнобильському та Поліському районах Київської області. Таких мобільних бригад в об’єднанні «Уксільгоспхімія» було створено 19. Завдяки їхнім дослідженням з’явилась можливість визначити масштаби та ступені забруднення сільськогосподарських угідь. Чітко встановити райони максимального забруднення.

З того часу присвятив своє життя служінню людей — ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які віддали своє здоров’я заради світлого майбутнього нашої країни, родин, дітей та онуків, очоливши Громадську організацію «Союз Чорнобиль України». Пропрацював на посаді голови районної громадської організації «Чорнобиль України» з 1992р. по 2018р., яку 1997 року перейменували на «Союз Чорнобиль України».

Багато гарних справ за ці роки зроблено Ільченком Леонідом Степановичем, за що нагороджений численними грамотами та відзнаками, серед яких Орден «За гуманність та милосердя», «За мужність та честь, гуманність і милосердя, добро і справедливість, за легендарний подвиг в ім’я спасіння Людства, Планети Земля», «Учаснику ліквідації Чорнобиль».

Сьогодні іменинник на заслуженому відпочинку і присвячує свій час родині: сину, дочці, двом онукам та правнучці.

Щиро хочеться побажати Леоніду Степановичу та всій дружній родині відмінного здоров’я, безмежного щастя та безхмарного неба.

Click to enlarge image DSC_4671.JPGClick to enlarge image DSC_4671.JPGClick to enlarge image DSC_4683.JPGClick to enlarge image DSC_4683.JPGClick to enlarge image DSC_4683.JPGClick to enlarge image DSC_4683.JPG

Источник:

Один комментарий на «“З ювілеєм, шановний Леонід Степанович!”»

  1. володимир:

    Дякую за опублікований матеріал
    З повагою В Мельник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.