ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 33 года, со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.01.2020 года - 20 212 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 248 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 248, в т.ч. инвалидов 5227 чел.

5 285 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5285, в т.ч. 942 инвалида

164 человека

164 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 51 инвалидов

1 946 вдов

1946 вдов, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 569 детей

Пострадало 2569 детей, в т.ч. 5 из них инвалидов

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

Зразок Заяви до Президента

Опубликовано: 14 Ноябрь, 2020

Стокові фотографії Заява та роялті-фрі зображення Заява | Depositphotos®

Звернення Ініціативної групи до побратимів — цивільних громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Шановні побратими — цивільні громадяни, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою ліквідації чорнобильської катастрофи!

Ваша доля у ваших руках!

Ми, учасники Ініціативної групи, прийняли рішення і вже звернутись з Заявою, окремо кожний, до Президента України — гаранта додержання Конституції України, прав і свобод Людини і Громадянина.

Якщо ви приймете рішення Конституційно, в правовому полі захищати свої Права,

заявляйте про порушення ваших прав та вимагайте справедливого розподілу бюджету України по відношенню до вас, як до громадян, як до людей, які врятували весь світ, щодо справедливого розподілу бюджету України та встановлення достойних державних пенсій у порядку відшкодування шкоди заподіяної здоров’ю внаслідок радіаційного впливу, який отримали під час виконання своїх Конституційних обов’язків по захисту Вітчизни від техногенної катастрофи при ліквідації Чорнобильської катастрофи та її наслідків!

Президенту України
Зеленському В. О
вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220

Людина і Громадянин України
____________________________________
( П. І. Б. )
учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи
Посвідчення: Серія А, № _____________
Інвалід ___ групи ЧАЕС
Адреса: _____________________________
Тел.: ( ____ ) _________________________
Е-mail: ________________________________

Заява

Вельмишановний пане Президенте України!

26.04.1986 р. в Україні сталася трагедія, яку весь світ визнав як Чорнобильську катастрофу — катастрофу планетарного масштабу. (Саме техногенна катастрофа, а не якась аварія, яких на ЧАЕС було декілька).

Напередодні 35-річчя трагедії Чорнобильської катастрофи з різних інформаційних джерел надходить інформація про те, що в Україні планується проводити різні урочисті заходи та події спрямовані на вшанування учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Якщо говорити про настрій в чорнобильському середовищі, особливо серед цивільних громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи, то слід зазначити наступне: цю категорію громадян сьогодні хвилює не стільки вшанування, як завжди, квітами, віночками тощо, а конкретно — питання пенсійного забезпечення!

Тим більше, що склалась ситуація, коли не працюють за своїм прямим призначенням спеціалізовані медичні заклади радіаційної медицини, безкоштовні рецепти залишились в далекому минулому … і на ліки в місяць витрачається, як правило, значно більша частина так званої Пенсії по інвалідності “в розмірі відшкодування збитків” і тоді всяка інформація про вшанування сприймається як знущання над громадянами України, з числа цивільних, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи у 1986 році.

Тобто люди, які у 1986 році врятували весь світ від ядерної чуми, навіть не заслужили від держави пенсію!!!

Якщо більш конкретно, то саме цивільні громадяни, які були відряджені у 1986 році з підприємств, організацій та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи, не заслужили пенсії (отримують якусь адресну допомогу), зато ті хто ліквідував наслідки цієї катастрофи в 90-их роках отримують достойні пенсії, які в рази більша ніж у цивільних громадян. Доречі пенсія — не пенсія, а пенсійна виплата у вигляді адресної допомоги! І це завдяки недолугим Законам та підзаконним актам.

Так що ми будемо вшановувати???

Бідність бідних чи може бездіяльність держави та безглуздя чинного законодавства України щодо питань чорнобильської проблематики?

Я, __________________________________________________, один з тих цивільних громадян, який був відряджений з підприємства у 198 ___ році, з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи, який разом з військовослужбовцями брав безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Всі ми, учасники ліквідації Чорнобильської катастрофи маємо однаковий статус, отримали радіаційний вплив та потребуємо відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю під час виконання своїх Конституційних обов’язків, і маємо право на справедливий і неупереджений розподіл бюджету України, як цього вимагає норма прямої дії ст. 95 Конституції України

Звертаю Вашу увагу на те, що відповідно до Положень Загальної декларації прав людини (Положення декларації прав людини були повною мірою закріплені в Конституції України):

Стаття 7.

Всі люди рівні перед законом і мають право, без будь-якої різниці, на рівний їх захист законом. Усі люди мають право на рівний захист від якої б то не було дискримінації, що порушує цю Декларацію, і від якого б то не було підбурювання до такої дискримінації.

Стаття 25.

Кожна людина має право на такий життєвий рівень, включаючи їжу, житло, медичний догляд та необхідне соціальне обслуговування, який є необхідним для підтримання здоров’я і добробуту її самої та її сім’ї, і право на забезпечення в разі безробіття, хвороби, інвалідності, вдівства, старості чи іншого випадку втрати засобів до існування через незалежні від неї обставини.

Стаття 30.

Ніщо у цій Декларації не може бути витлумачено як надання будь-якій державі, групі осіб або окремим особам права займатися будь-якою діяльністю або вчиняти дії, спрямовані на знищення прав і свобод, викладених у цій Декларації.

Підсумовуючи наведене, відзначаю, що Загальна декларація з прав людини направлена, зокрема, на:

визнання гiдностi, яка властива всiм членам суспільства;

Я, _________________________________________________ , заявляю, що визнання гiдностi, яка властива всім членам суспільства з числа громадян, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи (військовослужбовці та цивільні), в Україні попрана по відношенню до мене, Людини і Громадянина, який був відряджений з підприємства з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи (аварії на ЧАЕС).

Посадові особи органів державної влади (Кабінет міністрів України, зокрема Міністерство соціальної політики України) своїми недолугими Законами та підзаконними актами Кабінету міністрів України, штучно створили умови диспропорції (дискримінації) по відношенню до мене у пенсійному забезпеченні на відміну від пенсійного забезпечення військовослужбовців, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи (аварії на ЧАЕС).

Ось наглядний приклад:

Учасники ліквідації Чорнобильської катастрофи Державна пенсія
1 громадянин, який виконував обов’язки солдата строкової служби  

12506.72

2 громадянин, залучений через військкомат 9412,17
3 громадянин, відряджений з підприємства 2620,80

Порівняльна таблиця показує, що пенсії різних категорій громадян — учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що входять до переліку, визначеного статтею 10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» різняться в рази.

Разом з тим інформую Вас, що офіційне тлумачення Міністерства соціальної політики України щодо статусу, наступне:

«Отже, критерієм визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для цивільних громадян, так і для військовослужбовців, є безпосередня участь у будь-яких роботах, пов’язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження. Законом не передбачено розмежування на цивільних громадян і військовослужбовців при визначенні відповідного статусу».

Тобто, розмежувань у статусі «учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», між цивільними громадянами і військовослужбовцями, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків не існує, а розмежування у пенсійному забезпеченні — існує. Таке розмежування визначено Комітетом з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України як Диспропорція). І це розмежування у пенсійному забезпеченні штучно створено підзаконними актами Кабінету Міністрів України.

Наразі, посадові особи органів державної влади продовжують ганебну практику при розробці Законопроектів та Постанов Уряду, пропонуючи обчислювати пенсії з урахуванням середньомісячного заробітку.

Я особисто, як і більшість цивільних громадян не зможу отримати довідку про середньомісячний заробіток через те, що держава не виконала свій обов’язок по збереженню документів (відомостей про заробітну плату в зоні відчуження), про що свідчать відповіді з архівних установ, на які було покладено обов’язок по збереженню архівних документів.

Крім цього Міністерство соціальної політики України реалізує державну політику соціального захисту та пенсійного забезпечення, яка спрямована виключно на питання підвищення рівня соціального захисту.

Я наполягаю на тому, що питання мого пенсійного забезпечення потрібно вирішувати не як «підвищення рівня соціального захисту», а виключно в контексті «державна пенсія в порядку відшкодування шкоди заподіяної моєму здоров’ю внаслідок радіаційного впливу під час моєї безпосередньої участі у ліквідації Чорнобильської катастрофи». 

Нагадую Вам, що відповідно до статті 16. Конституції України: «Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи — катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов’язком держави».

Виходячи зі змісту статті 16 Основного Закону України, Конституційний Суд України зазначає, що обов’язок держави щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу зумовлює надання особливого статусу громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Встановлення у законах України пільг, компенсацій та гарантій громадянам України, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, обумовлено виконанням державою свого конституційного обов’язку, передбаченого статтею 16 Основного Закону України, щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та збереження генофонду Українського народу. Такі пільги, компенсації та гарантії є особливою формою відшкодування завданої шкоди вказаній категорії громадян, а тому скасування чи обмеження цих пільг, компенсацій і гарантій без рівноцінної їх заміни свідчитиме про відступ держави від її конституційного обов’язку.

Згідно зі статтею 13 Закону № 796-ХІІ на державу покладаються зобов’язання щодо своєчасного медичного обстеження, лікування і визначення доз опромінення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи; держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов’язується відшкодувати її.

Пільги, компенсації і гарантії, встановлені у Законі № 796-ХІІ, є особливою формою відшкодування завданої шкоди таким особам за втрачене здоров’я, моральні і фізичні страждання, обмеження в реалізації своїх здібностей та можливостей забезпечити собі гідний життєвий рівень.

Отже, Конституційний Суд України наголошує, що комплекс заходів у вигляді пільг, компенсацій і гарантій, передбачених Законом № 796-ХІІ, слід сприймати як один із основних засобів реалізації державою закріпленого у статті 16 Конституції України обов’язку щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та збереження генофонду Українського народу.

Враховуючи вищезазначене я, ____________________________________________ ,

Заявляю: 

 

Вимагаю:

 

____листопада 2020 року

З повагою,
________________    / _______________________ /
(Підпис)                                                  ( П. І. Б. )

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайта на WordPress - Rubika.