ХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВСЕУКРАИНСКОЙ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ИНВАЛИДОВ “СОЮЗ ЧЕРНОБЫЛЬ УКРАИНЫ”Харьковская общественная организация «Чернобылец Харьковщины»

26 апреля 1986 года

На четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС произошла авария, ставшая крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики...

Последствия

Уже прошло 32 года,со дня аварии на ЧАЭС, но до сих пор мы видим её последствия...

На Харьковщине

По состоянию на 01.07.2018 года - 20 980 пострадавших от последствий аварии на ЧАЭС

10 740 ликвидаторов

Участников ликвидации последствий аварии на ЧАЭС 10 740, в т.ч. инвалидов 5380 чел.

5 364 потерпевших

Потерпевших от Чернобыльской катастрофы 5364, в т.ч. 934 инвалида

192 человека

192 участников других ядерных испытаний, в т.ч. 56 инвалидов

1 833 вдов

1833 вдовы, умерших чернобыльцев, смерть которых связана с последствиями аварии на ЧАЭС

2 851 детей

Пострадало 2851 детей, в т.ч. 12 из них инвалид

Помним, скорбим

С 1986 года на Харьковщине умерло более 10 тысяч человек...

ЗВЕРНЕННЯ чорнобильців Харківщини — учасників мітингу з нагоди 30-річчя  заснування громадського чорнобильського руху

Опубликовано: 9 Август, 2018

Фото Анатолия Губарева.

ЗВЕРНЕННЯ
чорнобильців Харківщини — учасників мітингу з нагоди
30-річчя  заснування громадського чорнобильського руху

06 серпня 2018 року                                                        м.  Харків

06 серпня 1988 року в м. Харкові була заснована перша на теренах колишнього Радянського Союзу й у світі громадська чорнобильська організація під назвою «Чужой беды не бывает».

Наша Харківська обласна організація ВГОІ «Союз Чорнобиль України» стала правонаступником цієї громадської організації.

Чорнобильці Харківщини були ініціаторами розроблення та прийняття багатьох місцевих нормативних актів, важливих положень державних законодавчих актів, зокрема, Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Усвідомлюючи, що завдяки жертовному подвигу Героїв-чорнобильців було врятовано Україну, Європу і весь Світ, заявляємо сьогодні, що як і наші батьки — Герої  Другої світової війни, як і воїни-інтернаціоналісти, що воювали в Афганістані,  як і наші діти, що боронили і боронять Україну в АТО, ми, Герої-чорнобильці, посідаємо гідне місце серед лав захисників Батьківщини. Тож, вкотре вимагаємо від Держави, в особі владних інституцій, заслуженої поваги, шани та соціального захисту.

До 30-х роковин аварії Чорнобильської трагедії було прийнято Постанову Верховної Ради України, розпорядження Кабінету Міністрів  України щодо вшанування пам’яті Героїв-чорнобильців та посилення їхнього соціального захисту. Президент України також підписав відповідний Указ. Нажаль, зазначені законодавчі акти не виконані.

До цього часу Кабінетом Міністрів України нічого не зроблено й на виконання Указу Президента України від 05.07.2018 №196/2018, яким доручено   Уряду України поліпшити соціальний захист чорнобильців.

Уряд вкотре дає обіцянки, але не виконує їх.

Ми вважаємо, що:

— Закон України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є основоположним і його положення мають виконуватися, а не обмежуватися підзаконними актами;

—  зміни до цього Закону України,  згідно з Конституцією України, не можуть погіршувати соціальні стандарти життя чорнобильців;

— владні інституції мають виконувати свої обов’язки і свої обіцянки щодо покращення соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Ми, також, закликаємо представників різних громадських чорнобильських організацій спільно відстоювати питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, оскільки надзвичайно важливо мати взаєморозуміння та єдине бачення щодо головних проблемних питань та способів їх розв’язання.

Ми вважаємо, що потрібно об’єднувати свої зусилля навколо Вcеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» — організації найчисельнішої, авторитетної, яка займає послідовну конструктивну позицію при вирішенні соціальних та інших питань, що стосуються ліквідаторів і потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи усіх категорій.

Ми засвідчуємо свою повагу ветеранам війни, ветеранам-афганцям, учасникам АТО та закликаємо до об’єднання наших зусиль у справі військово-патріотичного вихання молоді, розбудови громадського суспільства та відновлення наших соціальних прав та гарантій.

Разом — ми сила, яка зможе подолати чиновницьке свавілля!

Звернення учасниками мітингу підтримано  одноголосно.

Від мені учасників мітингу:

 Голова Харківської ОО ВГОІ
«Союз Чорнобиль України»                       Вінник А.І.

Голова Харківської міської ГО
«Союз Чорнобиль»                                      Губарєв А.О.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Создание сайтов в Харькове
cоздание сайтов в Харькове — IT-агентство Rubika.